Wczytuję dane...
ikona

Bombki jajka w stylu Faberge

Bombki jajka to jedne z najpiękniejszych szklanych bombek ręcznie dekorowanych. Nawiązują swoimi dekoracjami do słynnych jajek jubilerskich mistrza Faberge. W ofercie od zupełnie małych po duże jajka o wysokości 13cm.

Jaja Faberge to znane na całym świecie dzieła sztuki złotniczej, kolekcjonowane przez największych władców w historii. Ich autorem był złotnik, Peter Carl Faberge. Nasza kolekcja bombek figurek jest ukłonem w stronę wybitnego mistrza. To także prosty sposób, aby ozdobić choinkę bogato, elegancko i nietuzinkowo.

W ofercie ExArte znajdą Państwo zarówno niewielkie bombki jajka, jak i duże modele o średnicy 13 cm. Wszystkie je łączy jedno: misterne i staranne zdobienie, od którego nie można oderwać wzroku. Zrobiliśmy wszystko, aby odwzorować przepych i kunszt, którym cechują się oryginalne jaja Faberge. W tej kolekcji znajdują się zarówno biżuteryjne, obficie zdobione jajka, jak i bardziej nowoczesne bombki szklane.

Nasze bombki szklane ręcznie robione w kształcie jajek sprawdzą się nie tylko jako ozdoby choinkowe. Z powodzeniem wykorzystacie je Państwo także w dekoracjach wielkanocnych. Zapewniamy, że osoby goszczące w Państwa domach w tym szczególnym czasie nie przejdą obojętnie obok tak niepowtarzalnych drobiazgów.

Czytaj więcej

Bombki Faberge to uroczy i wyjątkowy dodatek do domu, który jest popularny wśród miłośników wystroju wnętrz od kilku dekad. Bombki Faberge są szczególnie lubiane za swój niepowtarzalny design i piękne detale, którymi nawiązują do słynnych jubilerskich jajek Faberge'a z XIX wieku.

Wnieście Państwo do swojego wnętrza nieco luksusu. Zamówcie wybrane bombki w stylu jaja Faberge i cieszcie się z niepowtarzalnego egzemplarza w kolekcji.

Jajko Faberge – co to jest?

Jajka Faberge to słynna, przepiękna seria wielkanocnych jajek wykonanych ze szlachetnych kruszców, stworzonaprzez rosyjskiego jubilera Petera Carla Faberge'a na zamówienie cara Aleksandra III i. Jajka były ozdobione drogimi kamieniami i złotem. Razem z bratem, Wilhelm'em, Peter Carl stworzył serię siedmiu jajek do kolekcji imperialnej, która stała się jednym z najbardziej cenionych dóbr sztuki na świecie.

Czym są bombki Faberge?

Bombki w stylu jajka Faberge to mniejsza odsłona słynnych jajek wykonana z innych materiałów, takich jak np. szkło, metal i drewno. Bombki są nie tylko piękne, ale też trwałe.

Ich cechą charakterystyczną jest oczywiście zdobienie. Nie da się oprzeć wrażeniu, że bombki Faberge do złudzenia przypominają oryginał lub są nim inspirowane.

Z czego wykonywane są bombki w stylu jajek Faberge?

Bombki Faberge wykonywane są ze szkła, lecz zdobienia, którymi są pokryte, mogą być wytwarzane m.in. z metalu, tworzyw sztucznych, ceramiki. Są one wycinane ręcznie lub z pomocą specjalnych technologii.

Tego rodzaju ozdoby mogą być pokryte miniaturowymi figurkami, kamieniami szlachetnymi czy nićmi. Najdroższe z nich mają elementy wykonywane z czystego złota. Niektóre odmiany bombek przyozdobione są perłami, kryształami i kolorowymi kamieniami.

Jakie są rodzaje bombek w stylu jajek Faberge?

W ofercie ExArte znajdą Państwo zarówno niewielkie bombki jajka, jak i duże modele o średnicy 13 cm. Wszystkie je łączy jedno: misterne i staranne zdobienie, od którego nie można oderwać wzroku. Zrobiliśmy wszystko, aby odwzorować przepych i kunszt, którym cechują się oryginalne jajka Faberge.

W tej kolekcji znajdują się przede wszystkim biżuteryjne, obficie zdobione jajkanawiązujące dekoracją do kosztownej kolekcji jubilerskiej.

W ExArte znajdziecie Państwo m.in.:

  • szmaragdowe bombki Faberge wykończone złotymi zdobieniami, liśćmi oraz drobnymi aplikacjami w formie diamencików,
  • czerwone jajo Faberge okraszone kwiecistymi wzorami wokół szerszej części bombki,
  • granatowe bombki w stylu Faberge w królewskim wydaniu wykończone koronnymi aplikacjami w kolorze złota,
  • srebrne bombki jajka Faberge z diamentowym wykończeniem.

Jakie zastosowanie mają bombki Faberge?

Bombki w stylu jajek Faberge są wykorzystywane w niezliczonych aranżacjach i ozdabianiu bożonarodzeniowych drzewek, ale mogą również służyć jako elegancka dekoracja okien, drzwi mieszkań, restauracji czy hotelu. Stanowią ciekawy dodatek do świątecznych stołów. Z powodzeniem można je wykorzystać także w dekoracjach wielkanocnych.

Kunszt i poziom wykończenia bombek Faberge sprawia, że są one oryginalnym pomysłem na prezent.

Zapewniamy, że osoby goszczące w Państwa domu nie przejdą obojętnie obok tak niepowtarzalnych drobiazgów.

Zamówcie Państwo jedyne w swoim rodzaju bombki jajka Faberge w ExArte

Bombki Faberge są znane na całym świecie jako symbol luksusu. Swoją sławę zyskały, dzięki wyszukanym ornamentom wykonanym w stylu swoich jubilerskich pierwowzorów.. To sprawiło, że stały się one jednymi z najbardziej pożądanych ozdób choinkowych.

W sklepie internetowym ExArte znajdziecie Państwo pełną gamę wielu wspaniałych bombek Faberge w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej galerii inspiracji i I zainspirowania się naszymi pomysłami udekorowania domu. Zarejestrujcie się Państwo w kilku prostych krokach i zamówcie wybrane bombki choinkowe z dostawą do domu.