Wczytuję dane...
O ExArte

ExArte

Tak naprawdę to bombki były moją pasją od zawsze…… Odkąd pamiętam,  szklane ozdoby choinkowe  - z racji pracy najbliższych, a potem przez kilka lat i mojej własnej - były  domową codziennością, i to całoroczną. Bombki, które nazwać można małymi dziełami sztuki: w całości wykonywane ręcznie, z drobiazgową, wypracowaną dekoracją. Widziałam tworzenie nowych wzorów i kolekcji, poznawałam gusta klientów z różnych stron świata, etapy powstawania i produkcji samych bombek, zmiany trendów, zmiany materiałów dekoracyjnych.... I do tego domowe rodzinne zbiory, powiększane w każdym sezonie o nowe sztuki. Trudno się w tym nie zakochać! I zawsze mi było żal, że ozdoby, w powstanie których trzeba włożyć tyle trudu i są związane z pracą tak wielu osób, mają szanse zaistnieć w naszych wnętrzach tylko na krótki okres świąt.  A przede wszystkim, że większość tych przepięknych ozdób nigdy nie trafiało do polskich domów  - były robione tylko na zagraniczne zamówienia!

Tak więc to była tylko kwestia czasu, żeby z tej pasji i zachwytu zrodziło się ExArte. Najpierw -wyszukiwanie najpiękniejszych wzorów: bombek z własną historią, z własnym niepowtarzalnym charakterem, który podkreśla nadana nazwa. Następnie stworzenie kolekcji i dopełnienie ich własnymi projektami. Kreowanie aranżacji na rok bieżący i poszukiwanie inspiracji w światowych trendach na kolejne święta.

Pragnę zarazić Was wszystkich swoją ogromną fascynacją dla tych kruchych skarbów. Przybliżyć ideę tworzenia własnych pamiątkowych kolekcji i wzbogacania ich każdego kolejnego roku o nowe małe arcydzieła. Albo chociaż zachęcić do jednorazowych zakupów, ale ozdób naprawdę pięknych, wypracowanych i unikatowych.

Niech nas cieszą swoją ulotną urodą w świątecznym okresie. Niech powrót do nich każdej następnej zimy daje nam radość i przywołuje piękne wzruszające wspomnienia. Ten moment, gdy otwieramy pudła z naszymi drogocennymi dekoracjami…..

Już się nie mogę doczekać!

Weronika Bogumił