Wczytuję dane...

Bombki choinkowe z reflektorem – symbolika

Szklane bombki choinkowe często skrywają bardzo intrygującą symbolikę.

Są nietypowe, a czasem nawet nieco niepokojące. Na pewno spotkaliście się Państwo z nimi nieraz. Mowa o bombkach szklanych z reflektorem, zwanym także okiem wiedźmy. To jeden z najbardziej klasycznych modeli ozdób świątecznych – dziś chcemy przybliżyć Państwu ich niesamowite znaczenie.

Bombki na choinkę z reflektorami

Bombki szklane z reflektorem zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych dekoracji. Są okrągłe, bogato zdobione, jednak tym, co odróżnia je od pozostałych bombek, jest charakterystyczne „oczko” wykonane z przejrzystego szkła. To właśnie reflektor, który dodaje bombce niesamowitej głębi. Czyste szkło w centralnym punkcie sprawia, że bombka niesamowicie połyskuje w świetle lampek. Skąd jednak pomysł na tak nietypowe zdobienie bombki choinkowej?

Symbolika bombek bożonarodzeniowych z reflektorem

Nie każdy wie, że bombki z reflektorami mają bardzo długą historię, sięgającą stu lat wstecz. To jeden z pierwszych modeli szklanych bombek, jakie pojawiły się w powszechnym użytku. Okazuje się, że pierwotnie tego typu ozdoby nazywane były „okiem wiedźmy”. Brzmi nieco strasznie, prawda? Symbolika bombki z reflektorem jest jednak jak najbardziej pozytywna: owo oko miało za zadanie chronić dom przed duchami, odpędzać uroki i złe moce. Niegdyś zawieszenie na choince bombki z reflektorem miało zapewnić domowi szczęście oraz dobrobyt, a jego mieszkańcom – wszelką pomyślność.

 

Bombki ręcznie malowane z reflektorami – gdzie pasują?

Jak już wspomnieliśmy, bombki z okiem wiedźmy to jeden z najbardziej klasycznych modeli dekoracji choinkowych. Znajdziecie je Państwo chociażby w naszej kolekcji Vintage. Dzięki ponadczasowemu charakterowi, pasują doskonale niemal na każdą choinkę. Bombka szklana z reflektorem ozdobi zarówno drzewko w klimacie nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

 

 

Należy dodać, że w fabryce bombek ExArte znajdziecie Państwo rozmaite rodzaje bombek z reflektorami. Oferujemy ozdoby w różnych kolorach, mniej lub bardziej strojne.

Bombka z okiem wiedźmy może stanowić także świetną dekorację świątecznego stołu – wystarczy zawiesić ją na eleganckim stojaku.

Jak dbać o bombkę z reflektorem?

Nie tak dawno podpowiedzieliśmy Państwu, jak pielęgnować bombki choinkowe szklane, by zawsze prezentowały się doskonale. Bombki z reflektorami podlegają dokładnie tym samym zasadom. Warto jednak pamiętać, że szklany reflektor może być bardziej podatny na tłuste zabrudzenia, takie jak ślady palców. Jeśli chcecie Państwo, by bombka choinkowa wyglądała nienagannie, wystarczy delikatnie wypolerować ją za pomocą ściereczki z mikrofibry.

Najpiękniejsze bombki choinkowe z reflektorem

Wiecie już Państwo, że bombka szklana z reflektorem nawiązuje do starej tradycji oraz pozytywnej symboliki. Ponadto, ta bardzo elegancka ozdoba sprawdzi się bez wyjątku na każdym drzewku. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty, w której nie brakuje imponujących szklanych bombek z uroczymi reflektorami.

 

szklana bombka z reflektorem