Wczytuję dane...

Jak wykorzystać lampki choinkowe w wystroju wnętrza?

Choć bombki choinkowe to ozdoby, bez których święta Bożego Narodzenia nie mogłyby się odbyć, nie one jedne w tym szczególnym czasie pomagają tworzyć niesamowity klimat.

Bo czym byłaby choinka bez pięknych lampek, które otaczają ją przyjemnym blaskiem? Dziś chcemy zachęcić Państwa do zastosowania lampek choinkowych na nietypowe sposoby.

Bombki bożonarodzeniowe to nie wszystko

Doskonale wiemy, że bombki choinkowe szklane należą do Państwa ulubionych dekoracji. Trudno się temu dziwić, jednak pomyślcie Państwo, czym byłyby święta, gdyby nie ciepło urokliwych lampek? To one oświetlają nasze drzewka, ale także ulice i domy w zimowe, ciemne wieczory.

Lampki choinkowe nadają się doskonale nie tylko do typowych świątecznych dekoracji, - z ich pomocą ozdobicie Państwo niemal dowolny zakątek domu, i to nie tylko w okresie Bożego Narodzenia.

Historia lampek choinkowych

Lampki choinkowe pojawiły się stosunkowo niedawno, bo nieco ponad 100 lat temu, oczywiście wraz z wynalezieniem elektryczności. Wcześniej zamiast nich choinki zdobiono prawdziwymi świecami. Ze względu na zagrożenie pożarowe i dużą liczbę wypadków spowodowanych świecami, zamieniono je na bezpieczniejsze lampki elektryczne.

Lampki bożonarodzeniowe – pomysły na dekoracje domu

W takim razie jak wykorzystać romantyczny blask lampek w wystroju przestrzeni? Sprawdźcie Państwo nasze sposoby na wprowadzenie do domu niesamowitego ciepła i świątecznego nastroju.

Lampki choinkowe jako dekoracja okna

Lampki bożonarodzeniowe często stosowane są do dekorowania okien czy karniszy. To świetny sposób na zbudowanie świątecznej atmosfery – ozdoby będą widoczne nawet z ulicy. Lampki choinkowe mogą Państwo zawiesić luźno lub układać je w fantazyjne wzory. Do ich umocowania przyda się zwykła taśma klejąca.

Lampki świąteczne na regale lub półce

Luźno rozrzucone po regale lampki choinkowe to trend, który stosowany jest już od wielu sezonów. Pozornie niedbała dekoracja dodaje wnętrzu nonszalancji i przytulnego klimatu. Ulubione lampki mogą zdobić także Państwa półki, komody i innego rodzaju meble.

 

 

Rama łóżka zdobiona lampkami

Jeśli posiadacie Państwo łóżko ze zdobioną ramą, lampki choinkowe mogą ozdobić ją w przepiękny sposób. Wystarczy opleść nimi zagłówek.

Lampki choinkowe w zewnętrznych dekoracjach domu

Dekorowanie domów lampkami na święta jest modne zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej osób decyduje się na podobny krok również w Polsce. Z użyciem lampek możecie Państwo wspaniale wyeksponować wejście do domu, taras lub balkon. Pisaliśmy też o tym tutaj.

Ozdoby choinkowe – sklep z lampkami, które zachwycają

Gdzie kupić najlepsze lampki choinkowe, które udekorują dom zniewalającym światłem? Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą lampek ExArte w różnych kolorach i wzorach. Znajdziecie u nas Państwo klasyczne minimalistyczne lampki białe i żółte, jak również fantazyjne wielobarwne modele w ciekawych kształtach. Oferujemy również piękne girlandy, które doskonale nadają się do zawieszenia w nietypowych miejscach.

 

lampki szyszki