Wczytuję dane...

Bombki szklane w dekoracjach jesiennych

Czy bombki ręcznie robione sprawdzą się wyłącznie w okresie bożonarodzeniowym?

Oczywiście, że nie! Wielokrotnie zachęcaliśmy Państwa do eksperymentowania oraz wykorzystywania naszych ręcznie robionych ozdób na rozmaite sposoby. Czasem warto wyjść poza ramy ustalonych tradycji i użyć bombek choinkowych jako zupełnie odmiennych dekoracji. Dziś podpowiadamy, jak wykorzystać ich potencjał w tworzeniu jesiennych aranżacji.

Bombki bożonarodzeniowe jesienią: czy to ma sens?

Bombki choinkowe, jak wskazuje ich nazwa, kojarzą się przede wszystkim z ozdobami świątecznymi; tymi, które umieszczamy na zielonym, grudniowym drzewku zdobiącym salon lub jadalnię. Większość osób czeka cały rok na to, by z ekscytacją wyjąć swoje ukochane bombki szklane i przystąpić do tworzenia bożonarodzeniowych kompozycji.  A gdyby tak móc cieszyć się nimi kilka miesięcy wcześniej?

Zwróćcie Państwo uwagę, że wnętrzarska moda stale ewoluuje. To, co kiedyś było zarezerwowane dla konkretnych sezonów, dzisiaj pojawia się w domach praktycznie przez cały rok. Doskonałym przykładem są lampki świąteczne, które kiedyś służyły tylko do ozdabiania choinek. Dziś wiele osób sięga po nie, by udekorować letni taras lub balkon.

Bombki ręcznie robione mogą Państwo wykorzystywać przez cały rok – zwłaszcza że w fabryce bombek Exarte znajdą Państwo fantazyjne modele w różnych kształtach. Jesień to świetny moment na to, by udekorować dom stroikami z bombkami w roli głównej.

Jakie bombki sprawdzą się w jesiennych dekoracjach?

Wybór powinien paść rzecz jasna na bombki ręcznie malowane, wykonane ze szkła. Takie prezentują się najszlachetniej. Mogą być Państwo pewni, że wybierając bombki szklane ręcznie malowane, stworzycie otoczenie przepełnione magią.

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek dotyczących tworzenia jesiennych ozdób domu z bombkami szklanymi.

Jaki kolor bombek na jesień?

Zacznijmy od koloru. Nie jest tajemnicą, że jesień kojarzy się przede wszystkim z barwami spadających liści: czerwienią, pomarańczem, żółcią, zgaszoną zielenią. Ciekawych bombek szklanych warto więc poszukiwać w kolekcji W czerwieni. Ozdoby w odcieniach zieleni i złota znajdą Państwo na przykład wśród bombek z Kolorów pawich piór.

 

 

Jesienne kształty

Innym tropem, którym warto pójść, komponując jesienne dekoracje z bombkami, są oryginalne kształty. Nie moglibyśmy tu nie wspomnieć o kolekcji W zaczarowanym lesie, która doskonale nada się do dekorowania domu jesienią! Uroczy jeżyk, grzyby, żołędzie… sprawdźcie Państwo sami, jak wspaniale wpasują się w jesienny klimat domu.

 

Z czym łączyć bombki w jesiennych ozdobach?

Pozostaje pytanie – gdzie umieścić szklane bombki, by wspaniale zdobiły dom jesienią?

  • Nasza propozycja do stworzenia dekoracyjnego, jesiennego wieńca z kolorowych liści, który można zawiesić na drzwiach wejściowych do domu, ale także na ścianie.
  • Bombki w jesiennym klimacie mogą posłużyć także do tworzenia stołowych stroików. Kompozycję warto uzupełnić o prawdziwe kasztany, szyszki i żołędzie.
  • Nie zapominajcie Państwo o naszych funkcjonalnych stojakach na bombki. Czasem trzeba niewiele, by efektownie udekorować przestrzeń.szklana bombka żołędzie