Wczytuję dane...

Bombki i przydatne w święta akcesoria

Bożonarodzeniowe bombki potrzebują jedynie choinki, tak samo, jak choinka potrzebuje tylko bombek – tak się w pierwszej chwili może wydawać

Z pewnością tak jest! Ale to dopiero początek zagadnienia – jest jeszcze sporo innych rzeczy, które warto przygotować z wyprzedzeniem. Pomyślmy najpierw o samym świątecznym drzewku. By ładnie się prezentowało w czasie świąt, nie odchylało od pionu, stabilnie utrzymywało ozdoby i jeszcze do tego nie gubiło zbyt wcześnie igieł, potrzebuje perfekcyjnego stojaka. Solidność konstrukcji, praktyczne i wygodne mocowanie to podstawa. Estetyka też jest bardzo istotna  -  nawet przy bardzo gęstych i szeroko rozłożonych dolnych gałęziach choinki stojak jest nadal widoczny. Rynek zdominowały zielone okrągłe stojaki z komorą do nalewania wody. Ale oferta i wybór są znacznie szersze, znaleźć można stojaki stylizowane na historyczne choinkowe podstawy z mosiądzu, rzeźbione stojaki o fantazyjnych nóżkach, czy też stojaki ultranowoczesne. Nasz sklep z kolei ma dla Państwa stojak choinkowy wyróżniający się bardzo rzadkim udogodnienie – jest to bowiem stojak mobilny. Dzięki zamocowanym kółeczkom, możemy osadzoną w nim choinkę wygodnie obrócić lub bezpiecznie przesunąć - przydaje się to szczególnie podczas dekorowania drzewka.

Tradycyjnie bombki choinkowe zawisały na gałązkach świątecznych drzewek na długich nitkach

Wyglądało to tak przez całe dekady, ale pośpiech i gonitwa drugiej połowy XX wieku wymogły znalezienie innego rozwiązania. Odmierzanie nitek, cięcie, przewlekanie, zawiązywanie – na to już nikt nie miał czasu! Dlatego pomyślano o praktycznych haczykach. Na szczęcie już w niepamięć poszły niechlubne czasy, gdy z braku profesjonalnych haczyków używano rozłożonych biurowych spinaczy. Teraz wybór haczyków jest naprawdę spory, od zielonych po srebrne, miedziane czy złote, od plastikowych po stalowe, od prostych po ozdobne. My preferujemy haczyki do bombek bardzo dyskretne, eleganckie w swojej oszczędności i prostocie.

Bombka na stojaku to już kategoria sama w sobie

Jest to chyba najbardziej popularny sposób prezentowania ozdób poza choinką. Stojak metalowy, drewniany czy ze sklejki, w kolorach naturalnych lub barwiony,  klasyczny lub ozdobny – można dobrać pasujący do całości naszych świątecznych aranżacji. Stojaki doskonale prezentują szklane bombki: piękne duże kule, szklane jajka Faberge czy wypracowane, oryginalne bombki figurki. Warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka takich stojaków – przydadzą się dekorowania świątecznego stołu czy parapetów.

No i koniecznie jeszcze trzeba zadbać o piękne lampki choinkowe

Rola choinkowych lampek w tworzeniu tego jednego jedynego świątecznego nastroju jest z pewnością nie do przeceniania. To dzięki nim tak wspaniale lśnią szklane bombki na świątecznym drzewku, a całość dekoracji nabiera wyjątkowej urody. Rynkowy wybór choinkowych światełek też może spowodować prawdziwy zawrót głowy. Światło białe ciepłe czy białe zimne? Wielokolorowe czy może tylko niebieskie lub tylko czerwone? Małe żaróweczki, czy okrągłe kulki, a może lampki szyszeczki, czy też lampki gwiazdki? Warto też zwrócić uwagę na przystosowanie lampek do dekoracji zewnętrznych – balustrady, balkony, ogrodzenia czy werandy tak pięknie wyglądają w czasie długich zimowych ciemności, gdy rozjaśniają je delikatne lampeczki. Również we wnętrzach światełka mogą dekorować nie tylko gałązki choinek. Prosimy chociażby zwrócić uwagę na specjalne lampki choinkowe girlandy, które służą do dekoracji parapetów czy kominków.

Akcesoria kupione, wspaniałe szklane bombki czekają w pudełeczkach. Za chwilę cały dom nasyci zapach choinki i pieczonych ciast. A my, dla podkreślenia wagi i radości świąt, przystąpimy do tworzenia dekoracji.

bombki na choinkę - akcesoria