Wczytuję dane...

Ile bombek szklanych zawiesić na choince?

Jeśli chodzi o dopasowywanie liczby bombek szklanych do drzewka, istnieją dwie szkoły

Jedna mówi o minimalizmie, który pozwala na wyeksponowanie każdej z ozdób, ale także naturalnego piękna drzewka. Druga zakłada z kolei obfitość – zapełnianie każdej wolnej przestrzeni dekoracjami tak, by choinka zachwycała swoim bogactwem. Każde z tych podejść jest dobre – najważniejsze jest w końcu to, by drzewko bożonarodzeniowe spełniało Państwa oczekiwania! Dziś przedstawimy naszą opinię na temat liczby bombek na choince.

Jak dobrać liczbę bombek do choinki?

Choć dobór liczby ozdób na choinkę wydaje się pozornie błahy, w rzeczywistości wiele osób ma z nim nie lada problem. Ile bombek szklanych kupić, by choinka prezentowała się naprawdę świetnie? 10, 20, a może 40? W jaki sposób określić konkretną liczbę? Każdy chce, by choinka w święta prezentowała się pięknie – nie zbyt „łyso”, ale też nie ciężko.

Zacznijcie Państwo od przeanalizowania kilku kwestii, które okażą się kluczowe podczas kupna zestawu bombek bożonarodzeniowych:

  1. Jak duża jest choinka? Czy jest to małe, stołowe drzewko czy może pokaźne, które zajmie zaszczytne miejsce w pomieszczeniu?
  2. Jak bardzo puszyste są gałęzie choinki? Czy są na niej widoczne spore prześwity?
  3. Jaki styl ozdób Państwo preferujecie? Czy jest to minimalizm, czy może tradycja?
  4. Jakie bombki szklane podobają się Państwu najbardziej?

Po odpowiedzeniu na te kilka pytań dobór liczby bombek szklanych będzie zdecydowanie prostszy.

Ile bombek na małą choinkę?

Jeśli posiadacie Państwo niewielką choinkę stołową, warto ostrożnie dobrać liczbę bombek – zbyt duża może przytłaczać drzewko i sprawiać, że będzie prezentować się chaotycznie. Warto na początek postawić na ok. 10 niewielkich sztuk. Malutką choinkę można dodatkowo udekorować cienkim łańcuchem oraz delikatnymi lampkami na druciku.

Jak ustroić choinkę w dużym rozmiarze?

Duże drzewka bożonarodzeniowe stwarzają znacznie większe możliwości. W tym wypadku może się Państwu przydać 20, 30, a nawet 50 bombek. Warto przyjrzeć się drzewku i samodzielnie ocenić, ile bombek zmieści się na nim, zakładając estetyczne przestrzenie pomiędzy ozdobami. Pamiętajcie Państwo, aby zaplanować jeszcze odrobinę miejsca na łańcuchy i lampki oraz, ewentualnie, ozdoby ręcznie robione przez pociechy.

Wiele osób decyduje się także na modne minimalistyczne dekorowanie nawet dużej choinki, chcąc, by to jej zieleń odgrywała pierwsze skrzypce. To również wspaniały sposób! Wówczas nie musicie Państwo decydować się na wiele bombek – wystarczy mniejsza liczba, a najlepiej komplet jednolity stylistycznie, który podkreśli urodę drzewka.

Rozmiar bombek ma znaczenie!

Warto pamiętać, że w przypadku szklanych bombek ręcznie robionych znaczenie ma nie tylko ich liczba, ale i rozmiary. To oczywiste, że duże bombki zajmą o wiele więcej miejsca na choince niż malutkie bombki figurki. Na szczęście w naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo piękne bombki w każdym rozmiarze; zarówno te malutkie, urocze, jak i naprawdę pokaźne. Bez względu na to, jaką choinkę Państwo posiadacie, dobór ozdób w naszym sklepie nie będzie stanowić problemu.

Najpiękniejsza choinka z bombkami ExArte

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom udekorowanie choinki będzie dla Państwa odrobinę prostsze. W naszej fabryce szklanych cudów znajdziecie Państwo bombki w rozmaitych rozmiarach i kształtach, co znacznie uprzyjemni tworzenie przepięknych kompozycji. Zapraszamy także do galerii inspiracji, w której znajdziecie Państwo pomysły na świąteczne aranżacje.

 

szklane bombki