Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  wielobarwny
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  forma
  • Wielkość:  17cm x 5cm

Nasze bombki figurki nawiązujące do postaci dziadka do orzechów są kolejnym świadectwem ogromnej popularności tego bohatera.

Od roku 1816, czyli od daty powstania opowiadania E. T. A. Hoffmanna o dziadku do orzechów i królu myszy, pierwowzór literacki doczekał się bardzo licznych   tłumaczeń i adaptacji, zarówno scenicznych, baletowych, jak i filmowych. Postać dziadka do orzechów, jednoznacznie rozpoznawalna, od dawna też należy do kanonu świątecznych dekoracji – w końcu to właśnie w Boże Narodzenie figurka dziadka trafiła do panny Klary i rozpoczęła się cała przygoda.

Prezentowane tu bombki na choinkę nie bez powodu zostały nazwane jako „w pełnej gali”. Nasz dziadek zachwyca swoim nieskazitelnym, uroczystym mundurem z przepysznymi detalami. W dekoracji bombki dominują dwie barwy: intensywny kobalt oraz złoto, złagodzone jasnym szampanem. Elegancję ubioru podkreślą misterne detale, jak brokatowe hafty przy złotych guzikach czy epolety z frędzlami. Dodatkowym uzupełnieniem zdobienia są drobne szklane szafirki, dekorujące otok żołnierskiej czapki oraz postument, na którym nasz dziadek stoi.

Figurki dziadka do orzechów to piękne ozdoby, odwołujące się do bogatych tradycji literackich i scenicznych. Takie artystyczne bombki sklep ExArte bardzo Państwu poleca.

cena
79,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!