Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  złoty
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  jajko
  • Wielkość:  13cm x 8cm

Jubilerskie jajko konwaliowe, które w 1898 roku car Mikołaj II podarował małżonce, należy do najpiękniejszych dzieł złotniczej pracowni Faberge.

Nieodmiennie od chwili powstania aż do dziś zachwyca kunsztem wykonania i urokiem projektu, inspirując powstawanie pochodnych artystycznych wyrobów.

Szklane bombki choinkowe wzorujące się na słynnych fabergowskich jajkach to bardzo popularne i chętnie kupowane ozdoby. Prezentowana tu szklana bombka też wpisuje się w ten nurt – jej główny motyw dekoracyjny kwitnących konwalii zaczerpnięty został właśnie z carskiego jajka. I tak jak na pierwowzorze, kwiatki konwalii utworzone zostały z białych perełek.

Poza konwaliami w dekoracji bombki pojawiają się jeszcze drugie kwiatki – są to stylizowane złote tulipany z brokatu. Kolorystyka całego jajka jest subtelna i stonowana. Złota barwa występująca w zdobieniach na szapanowym tle została przełamana drobnymi detalami ze srebrnego brokatu oraz licznymi perełkami. Bombka jest dzięki temu rozświetlona i pełna perłowego blasku.

cena
89,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!