Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  wielobarwny
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  ptak
  • Wielkość:  9cm plus ogon 14cm

Szklane bombki figurki - ptaszki na klipsie, służącym do przypinania do choinkowych gałązek, to ozdoby bardzo popularne, z prawdziwie długą tradycją.

Już najstarsze bombki bożonarodzeniowe, powstające w XIX wieku w niemieckiej Turyngii w Lauschy, miały wśród swoich wzorów szklane ptaszki w wielu kształtach i rozmiarach. Bardzo różniły się one od ozdób dzisiejszych – ogon ptaszków stanowiła wiązka  włókna szklanego, a do klipsa – żabki ptaszek było mocowany na sprężynce. Po przypięciu do gałązki ptaszek się chwiał i kiwał przy każdym poruszeniu. Model ten jednak zyskał tak ogromną popularność, że do dziś ptaszki na klipsie wykonuje praktycznie każda fabryka bombek.

Nasze prezentowane tu świąteczne bombki ptaszki wyróżniają się delikatną, pastelowa kolorystyką. Tło ptaszka to szampanowy, błyszczący lakier, pięknie skomponowany z dekoracją w barwach jasnego złota i przygaszonego różu. Urodę naszego ptaka podkreśla jeszcze okazały ogon z prawdziwych, puszystych, strusich piór. Wspaniała dekoracja zarówno zimowych, jak i wiosennych aranżacji.

cena
72,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!