Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  wielobarwny
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  forma
  • Wielkość:  17cm x 5cm

Wszyscy znamy niezwykle widowiskowe i porywające występy orkiestr marszowych.

Przewodzi im zawsze dyrygent – tamburmajor, wybijający rytm swoją buławą. I taki właśnie – tłumacząc nazwę dosłownie – dowódca werblistów z orkiestry wojskowej stał się inspiracją dla naszej prezentowanej tu bombki na choinkę.
Bombki figurki o postaci dziadka do orzechów są już prawdziwie klasyczne - tak bardzo ta postać, dzięki pierwowzorowi ze słynnego opowiadania E.T.A. Hoffamanna z 1816 roku, kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie dziadek do orzechów jest żołnierzem, nasz również prezentuje wspaniały mundur: srebrny kaftan ze złotymi wyłogami, czerwone spodnie, wpuszczone w długie czarne buty, do tego wysoka ułańska czapka w połyskującym metalicznie seledynowym kolorze. Prosimy zwrócić uwagę, jak wspaniale strój naszego tamburmajora został ozdobiony wstawkami z zielonego i czerwonego brokatu, mieniącym się brokatem w pasie z perłową klamrą, oraz przede wszystkim licznymi kryształkami na całym kaftanie, w wykończeniach butów i na otoku czapki.
No i jeszcze rzecz dla tamburmajora najważniejsza – to jego wspaniała długa buława w złotym kolorze, dopełnienie pięknej dekoracji tej znakomitej bombki.

cena
99,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt niedostępny!