Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  wielobarwny
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  ptak
  • Wielkość:  18cm x 10cm

Wspaniałe i wielkie ptaki – pawie zachwycały od zawsze.

Już w wielu starożytnych cywilizacjach otaczano je czcią, nadawano im boskie przymioty i doszukiwano się symbolicznych znaczeń ich bujnego piękna. Owidiusz na przykład dopatrywał się gwiazd, wplecionych w pawi ogon, a cały rozłożony pawi tren z charakterystycznymi okami uosabiał według niego rozgwieżdżone sklepienie niebieskie.

 

Polskie bombki choinkowe często czerpią inspiracje dla wzornictwa z bogactw natury. Motywy pawich ok czy kolorystyka pawich piór pojawiają w dekoracjach zarówno kul, jak i form, z wielkim powodzeniem.

 

Nasze bombki figurki pawie nawiązują swoimi barwami do niebiesko-zielonego pawia indyjskiego, chyba najbardziej  znanego ptaka tego gatunku. Wyjątkiem kolorystycznym jest metalicznie lśniąca złota szyja naszego pawia, ale kolor ten nadaje ozdobie dodatkowego królewskiego majestatu. Dekoracja wspaniałego rozpostartego ogona została wykonana kolorowymi lakierami oraz podkreślona brokatami i barwnymi szklanymi kuleczkami. W pawich oczkach delikatnie lśnią naprzemiennie umieszczone kryształki i perełki. Pawie – wspaniałe ptaki i piękne bombki na choinkę.

cena
129,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!