Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  granatowy
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  kula
  • Wielkość:  średnica 10cm

Czym tak naprawdę jest paisley?

Ten wzór, w Polsce często nazywany wzorem tureckim, pochodzi z Indii lub Iranu, i ma już ponad dwa tysiące lat. W starożytności ozdabiano nim tkaniny, insygnia władzy, szaty. Do Europy wzór ten dotarł wraz z szalami kaszmirskimi. Gdy VIII-wieczne manufaktury w Szkocji rozpoczęły produkcje tkanin z tym motywem, nazwano go właśnie paislay – tak jak nazywała się siedziba manufaktur. Od tego czasu wzór uzyskał ogromną popularność w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Szklane bombki choinkowe czerpią ze światowej skarbnicy wzorów i motywów pełnymi garściami. Było to  tylko kwestią czasu, kiedy paislay pojawi się wśród bożonarodzeniowych dekoracji i ozdobi świąteczne bombki -  tak jak naszą prezentowaną tu kulę.

Przyjrzyjmy się jej bliżej. Na pięknym lśniącym granatowym tle bombki, drobniutkie szklane kuleczki tworzą charakterystyczną łzę zakręconą u węższego końca. To właśnie kształt paislay.  Obramowują go precyzyjne kropeczki z niebieskiego brokatu. W centrum łezek zakwitają delikatne kwiatki na listkach, powstałe z tęczowych perełek i płatkowego granatowego brokatu. Całość jest bardzo stonowana i elegancka, utrzymana w jednorodnej ciemnoniebieskiej tonacji.

cena
58,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!