Wczytuję dane...
  • Kolor:  srebrno-złoty
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  jajko
  • Wielkość:  13cm x 8cm

Szklane bombki bożonarodzeniowe w formie jajka, pięknie i bogato dekorowane, zwyczajowo nazywa się jajkami Faberge.

Łatwo wykazać genezę tej nazwy, bo to właśnie jubilerskie jajka, jakie Peter Carl Faberge tworzył dla rosyjskiej carskiej rodziny, zainspirowały te wyjątkowe bombki świąteczne. Co prawda sam Faberge tworzył swoje słynne jajka z okazji Wielkanocy, a nie Bożego Narodzenia, ale koncept pozostał ten sam: stworzenie wyrafinowanej pięknej ozdoby, o ponadczasowej elegancji i klasie.

Jajka carskie wykonywane były  z najdroższych kruszców i drogich kamieni, ale i nasze bombki jajka mogą pochwalić się materiałami, z jakich powstały: to szlachetne szkło poddane ręcznej obróbce, to jakościowe lakiery i złote farby, to szklane i kryształowe kamyki w pięknych barwach.

Zacznijmy od tych ostatnich: w dekoracji naszego jajka zdecydowanie dominują duże kryształowe rubiny w kolorze głębokiej, intensywnej czerwieni. Przeciwwagą są szare szklane topazy, tworzące centrum stylizowanych, złotych palmet. Z kolei liczne lśniące diamenciki ozdabiają przecięcia złotej sieci w centralnych sekcjach tej bombki na choinkę.

Symetryczna dekoracja naszego jajka nawiązuje do klasycznych wzorów, jest wyważona i pełna szyku. Lśni złotem detali i blaskiem kamieni. Prawdziwy klejnot!

cena
85,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!