Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  wielobarwny
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  kula
  • Wielkość:  średnica 10cm

Weduty, czyli znane i popularne już od XVII wieku miejskie widoki, występowały przede wszystkim w malarstwie, rysunku czy grafice.

Od niedawna pojawiły się również i w dekoracjach świątecznych. Nic dziwnego! Jak już często o tym pisaliśmy, szklane bombki choinkowe bardzo chętnie inspirują się dorobkiem sztuk plastycznych i reinterpretują szlachetne, historyczne wzorce.

Oto przed Państwem klasyczny pejzaż miejski - weduta, przedstawiona na szklanej bombce. Na pierwszym planie widzimy rozległy zaśnieżony park z iglakami przybranymi w biel, mostkiem nad zamarzniętą strugą i zarysami bezlistnych drzew. Pora jest późna, park już prawie pusty, słabe światło alejowych latarni z trudem rozjaśnia mrok. Ostatni spacerowicze wracają do ciepłych domów. Drugi plan kompozycji stanowi tło dla parku: to wielkomiejskie wieżowce, rozświetlone niezliczonymi oknami. Całość dekoracji utrzymana jest w jednorodnej kolorystyce, łączącej biel malunku i granat lśniącego tła. Tylko czerwony płaszcz spacerowiczki wybija się mocnym, ożywczym akcentem.

Nasze pejzażowe bombki są niezwykle nastrojowe. Przedstawiony widok jest pełen melancholii, ale także ciepła i liryzmu.

cena
69,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!