Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  brązowy
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  forma
  • Wielkość:  7,5cm x 4,5cm

Szyszki, grzyby, żołędzie – to jedne z najstarszych dekoracji świątecznych choinek i najbardziej tradycyjne bombki bożonarodzeniowe.

Ich historia sięga początków XIX wieku, kiedy to bombki szklane weszły w fazę prawdziwego, bujnego rozwoju. Nic dziwnego, że te motywy od początku były tak popularne – sama choinka trafiała do domów prosto z leśnej gęstwiny, również z lasem wiązała się choinkowa dekoracja. I tak bogactwa runa leśnego przeradzały się w szklane bombki ręcznie robione.

Leśne dekoracje również i dziś są bardzo popularne i pięknie zdobią choinki, łącząc tradycyjne motywy ze współczesnym wykonaniem.

Prezentowane tu szklane bombki żołędzie wykonane zostały z ogromną pieczołowitością. Najpierw cała ozdoba została pokryta brązowymi lakierami, z wyraźnymi laserunkami w dolnej partii, na orzechu. Następnie na powierzchnię zostały położone drobniutkie szklane kuleczki – dzięki nim bombki zyskały oryginalną fakturę i specjalny połysk. Z kolei na samej miseczce  żołędzia reliefowa dekoracja wykonana brązowym brokatem doskonale naśladuje charakterystyczne łuseczki.

Prosimy jeszcze zwrócić uwagę na bursztynowe kryształki, dodane na miseczce żołędzia– dzięki nim bombka nabiera dodatkowego blasku oraz bardzo dekoracyjnego charakteru.

cena
42,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!