Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  czerwono-zielony
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  forma
  • Wielkość:  10cm

Przed Państwem nasze bożonarodzeniowe bombki o bardzo niecodziennym kształcie.

Są to półprzezroczyste i płaskie jak medaliony ozdoby, inspirowane słynnymi świątecznymi cukierkami peppermint.

Warto wspomnieć, że cukierki te były popularnymi europejskimi słodyczami już w połowie XIX wieku. Ich charakterystyczny smak powstawał dzięki dodaniu do cukru mięty pieprzowej. Najpierw zyskały popularność na ulicach Londynu, a stamtąd cukierki miętowe w rozmaitych postaciach szybko rozprzestrzeniły się  w całej Europie. Prędko też słodycze te powiązano z zimowymi świętami. Mięta pozostawia uczucie chłodu w ustach, a ponieważ Boże Narodzenie kojarzy się ze śniegiem i lodem, cukierek peppermint przywoływał mroźne skojarzenia.

Przyjrzymy się tutaj naszej choinkowej bombce -  cukierkowi czerwonemu. Tego typu dekoracja jest znana wszystkim smakoszom miętowych słodyczy. To rozchodzące się ze środka bombki faliste czerwone pasy przedzielane barwą świątecznej zieleni. Czerwień ma tutaj aż trzy odcienie: czerwonego lakieru, czerwonego brokatu oraz czerwieni roziskrzonej szklanymi kuleczkami na powierzchni. Bombka jest transparentna, tak więc dekoracja drugiej strony prześwituje w pasach błyszczącego lakieru. Nadaje to całości wrażenia ruchu.

Zapraszamy jeszcze koniecznie do obejrzenia naszej bożonarodzeniowej bombki różowego cukierka. Zapraszamy nie tylko smakoszy!

cena
65,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!