Wczytuję dane...
home-baner
  • Kolor:  wielobarwny
  • Materiał:  szkło
  • Rodzaj:  forma
  • Wielkość:  9cm x 7cm

Z pewnością wszyscy znamy przepiękne renesansowe Narodziny Wenus, namalowane przez Sandro Botticellego.

Olśniewająca bogini miłości i płodnych sił przyrody wyłania się z morskich fal, stojąc na wielkiej muszli. I właśnie to muszla stała się, już od czasów antycznych Greków, najważniejszym atrybutem tej bogini. Muszla symbolizowała życiodajną wodę i była znakiem prawdziwego szczęścia.

To wspaniale przywołać takie piękne znaczenie tego popularnego motywu dekoracyjnego w czasie świąt. Muszle i muszelki, popularne w sztuce i rzemiośle już od czasów starożytnych, od dawna zaistniały też jako szklane bombki choinkowe. Doskonale współgrają z wszystkimi innymi rodzajami świątecznych dekoracji.

Prezentowane tu bombki figurki muszle zostały nazwane Koralowymi z dwóch powodów. Pierwszy to oryginalna kolorystyka: wśród szerokiej gamy ubarwienia koralowców znajdziemy też i takie piękne różowości, jak na naszej muszli. Drugi powód to oczywiście dekoracja, utworzona ze lśniących szklanych koralików w pastelowych kolorach. Dekorację uzupełnia jeszcze delikatny wzór wykonany mieniącym się, opalizującym brokatem.

Nasze bombki na choinkę muszle to równocześnie i piękna dekoracja, i piękny symbol. A więc  - szczęśliwych świąt!

cena
50,00 PLN
/szt.
Dostępność:
Produkt dostępny!