Wczytuję dane...

Symbole Wielkanocne na bombkach szklanych

Bombki ręcznie malowane mogą być doskonałymi dekoracjami domu nie tylko w Boże Narodzenie.

Wyjątkowe szklane ozdoby warto wykorzystać także podczas innych okazji, które sprzyjają rodzinnym spotkaniom przy wspólnym stole. Jedną z nich jest bezsprzecznie Wielkanoc. Sprawdźcie Państwo, co oznaczają najpopularniejsze symbole wielkanocne na ozdobach, by odpowiednio udekorować nimi swoje domy na nadchodzące święta.

Symbole wielkanocne na dekoracjach

Czy wiecie Państwo, że każdy, najmniejszy nawet symbol Wielkanocy skrywa w sobie ważne przesłanie? Zapraszamy do zapoznania się ze znaczeniem tych najpopularniejszych, które spotkać można na wielu świątecznych ozdobach. Znajdziecie je Państwo także na wyjątkowych dekoracjach szklanych dostępnych w ExArte.

Jajko

Jajko to jeden z najważniejszych symboli Wielkanocy – oznacza nowe życie, odrodzenie i początek. Symbolizuje zmartwychwstanie Chrystusa, a także budzącą się do życia, wiosenną przyrodę. Podczas wielkanocnego śniadania, tradycja nakazuje podzielić się jajkiem z wszystkimi domownikami na znak pojednania. Dekoracji w kształtach jajek nie może zabraknąć również w wielkanocnym koszyczku czy na odświętnym stole.

Zajączek

Radosny zajączek wielkanocny to jeden z ulubionych symboli wiosennych świąt. To symbol przyrody, życia i szczęścia. Jedna z legend mówi, że to właśnie zając pierwszy ujrzał zmartwychwstanie Jezusa, ponieważ zwierzę to zasypia z otwartymi oczami.

Kurczaczek

Niewinny, mały kurczaczek, podobnie jak jajko, symbolizuje nadejście nowego życia. Obecnie można zauważyć, że symbolika wielkanocna zezwala na zastosowanie wizerunków innych, kolorowych ptaków, które kojarzą się z wiosną i wolnością.

Baranek

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym symbolem Wielkanocy jest baranek oznaczający zmartwychwstałego Chrystusa i wygraną dobra nad złem. Ozdoby z tym motywem powinny znaleźć szczególne miejsce w Państwa świątecznych kompozycjach.

Bombki ręcznie robione na Wielkanoc – oryginalne dekoracje domu

Sposobów na wprowadzenie ozdób wielkanocnych do wnętrza jest wiele. Niektórzy decydują się na tradycyjne rozwiązania, takie jak obrusy czy serwety, inni pokuszą się o bardziej nietuzinkowe metody. Jeśli chcecie Państwo zauroczyć swoich gości w nadchodzące święta, polecamy niebywale elegancki i oryginalny sposób dekorowania domu bombkami szklanymi. Ręcznie robione bombki wielkanocne z pięknymi ilustracjami wprowadzą do Państwa domów szczęście i pogodę towarzyszące świętom.

 W fabryce bombek ExArte znajdziecie Państwo piękne bombki ręcznie malowane w formie tradycyjnych pisanek, czy np. uroczego zajączka wielkanocnego. Ciekawym uzupełnieniem kompozycji okażą się nasze szklane jajka w stylu Faberge – bogate, zachwycające  szykiem.

 

 

Warto pamiętać, że piękna bombka szklana ręcznie robiona może być także świetnym pomysłem na wielkanocny upominek. Jeśli w Państwa rodzinach praktykuje się wręczanie prezentów od zajączka, warto rozważyć podarowanie bliskim pamiątkowych, nietuzinkowych ozdób.

 

szklana bombka zajączek wielkanocny