Wczytuję dane...

Bombki na choinkę w klimacie folk – inspiracje

Bombki bożonarodzeniowe nawiązują do najpiękniejszych tradycji

Każdy z nas pamięta bańki na choinkę, które stosowała babcia – bogato zdobione, kolorowe, o wyjątkowej symbolice. Strojenie choinki to niesamowity zwyczaj, który warto celebrować. Bombki choinkowe w klimacie folk to świetne rozwiązanie, jeśli chcą Państwo udekorować drzewko w zgodzie z ludowymi motywami.

Ludowe bombki ręcznie robione – gorący trend

Bombki na choinkę, jak inne elementy wystroju, podlegają modzie, która intensywnie się zmienia. Były już bombki szklane w kształcie zwierząt czy słodkości, nowoczesne bombki przezroczyste, a także dekoracje w fantazyjnych, neonowych kolorach. W ostatnich latach w świątecznej modzie widać natomiast mocny powrót tradycji.

Dziś coraz więcej osób sięga po bombki z motywami ludowymi – regionalnymi zdobieniami, w mocnych kolorach, o niepowtarzalnych kształtach.

 

Bombki szklane folk – dla kogo?

Bombki folkowe to idealne rozwiązanie dla każdego lokalnego patrioty. Jeśli kochacie Państwo rodzimy region, bombki nawiązujące do jego piękna będą świetną ozdobą uroczystego drzewka.

Folkową bombkę można podarować także bliskiej osobie – zwłaszcza gdy mieszka za granicą i na co dzień brakuje jej klimatu polskich świąt.

 

Najpiękniejsze szklane bombki ręcznie robione

Nie zdziwimy Państwa, jeśli powiemy, że w ExArte pomyśleliśmy o wielbicielach ludowych klimatów. Specjalnie dla nich powstała kolekcja bombek Folk, w której na chwilę obecną znajduje się 9 niesamowitych ozdób.

W kolekcji Folk znajdą Państwo klasyczne bańki na choinkę o kulistym kształcie, bombki w kształcie jajek, pantofelka, serc, a także uroczą matrioszkę czy konika. Wszystkie one zostały bogato udekorowane zgodnie z zasadami sztuki ludowej. Królują tu czerwień, czerń, zieleń oraz błękit.

Inspiracją dla naszych ludowych bombek były przede wszystkim ludowe stroje, pełne radości oraz koloru. Nie ograniczyliśmy się jednak do tradycji polskiej, o czym świadczy obecność radosnej matrioszki. Jako miłośnicy wszelkiego rękodzieła, w kolekcji bombek szklanych Folk chcieliśmy zawrzeć miłość do sztuki wychodzącej spod ludzkich rąk.

Jak udekorować choinkę w klimacie folk?

Oprócz naszych bombek figurek z kolekcji Folk polecamy sięgnąć po radosne i pełne koloru dodatki – barwne łańcuchy choinkowe, efektowny czub oraz lśniące lampki. Nie zapominajcie Państwo, że w dawnych czasach choinki dekorowano również żywnością. Nie zaszkodzi więc zawiesić na drzewku kilku pierniczków, plastrów ususzonej pomarańczy czy cukierków. Jeśli to rozwiązanie do Państwa nie przemawia, warto zerknąć do naszej słodkiej kolekcji Fabryka Czekolady.

Kolekcja bombek Folk świetnie komponuje się również z bombkami W Czerwieni, jak też z  wszystkimi ozdobami dostępnymi w zestawie Vintage.

Folkowe bombki na choinkę: święta w znanym klimacie

Bombki w stylu folk to kolejny ze sposobów na budowanie wspaniałych wspomnień ze świąt. Zapraszamy do obejrzenia naszych ozdób – choć święta już niebawem, zdążycie Państwo zaplanować niesamowitą aranżację odświętnego drzewka. 

 

szkla bombki folkowe