Wczytuję dane...

Jak dobrać idealny szklany czub choinkowy?

Piękne bombki choinkowe szklane to nie wszystko, do doskonałej stylizacji drzewka potrzeba czegoś jeszcze – czuba lub gwiazdy zwieńczającej dekorację.

Czuby choinkowe są głęboko zakorzenione w świątecznej tradycji. Chyba każdy zgodzi się, że bez tego elementu odświętne drzewko byłoby po prostu niekompletne. Podpowiadamy, jak wybrać idealny szklany czub choinkowy. Najpiękniejsze szklane czuby choinkowe znajdziecie Państwo w naszej magicznej fabryce bombek.

Szklany czub choinkowy – historia

Czub choinkowy to specyficzny rodzaj bombki szklanej, który umieszczany jest na samym szczycie choinki. Nie wiadomo dokładnie, kiedy pojawił się po raz pierwszy, jednak znana jest jego wyjątkowa symbolika. Wysoki i strzelisty czub choinkowy wskazuje niebo, na którym pojawiła się gwiazdka betlejemska w dniu narodzin Chrystusa. Czuby choinkowe w kształcie gwiazd symbolizują oczywiście pierwszą gwiazdkę.

Według niektórych podań, dawniej założenie szklanego czuba na choinkę przypadało głowie rodziny, czyli ojcu. Dziś tradycje związane z dekorowaniem drzewka są oczywiście mniej ograniczone – w wielu domach radosna czynność zakładania czubka przeznaczona jest dzieciom.

Zakładając czub choinkowy, warto zachować szczególną ostrożność. Aby uniknąć jego zniszczenia, czub powinien być wsunięty na gałązkę pewnie i stabilnie.

Jak wybrać idealny szklany czub?

Z doświadczenia wiemy, że dobór idealnego czuba na choinkę nie zawsze jest prosty. Na rynku można znaleźć wiele modeli, a szeroki wybór przyprawia o zawrót głowy. Czym kierować się, poszukując tego idealnego? Jak zwykle polecamy Państwu klasyczne rozwiązania, które sprawdzają się w modzie świątecznej od wielu pokoleń.

Szklany czub dopasowany do bombek bożonarodzeniowych

Prostym tropem jest dopasowanie stylistyki czubka choinki do pozostałych ozdób. Jeśli zdecydowaliście się Państwo na czerwone bombki, czub o tej samej barwie na pewno będzie do niej pasował. W fabryce bombek ExArte znajdziecie Państwo także eleganckie czuby złote oraz srebrne. To łatwy sposób na stworzenie modnej, jednolitej dekoracji. Wspaniałą i symboliczną dekoracją wierzchołka choinki będzie też złota lub srebrna gwiazda:

 

 

Kontrastujący czub choinkowy

Druga szkoła podpowiada, aby czub choinkowy wyraźnie różnił się od reszty stylizacji choinki. Dzięki temu ta najważniejsza ozdoba drzewka w należyty sposób zostaje wyróżniona i będzie skupiać na sobie uwagę. Jeśli postawiliście Państwo na wielobarwne bombki choinkowe szklane, wybór jest praktycznie nieograniczony. Drzewko w złocie świetnie będzie wyglądało z czubem czerwonym.

 

Gdzie znaleźć najpiękniejsze czuby choinkowe szklane?

Poszukując idealnego czuba choinkowego, warto postawić na modele wykonane z prawdziwego szkła, ręcznie malowane i zdobione. Pamiętajcie Państwo, że bombki bożonarodzeniowe mogą być dekoracjami, które w jednym domu spędzają wiele lat, a nawet pokoleń. Wysokojakościowe ozdoby będą pięknie dekorować drzewko w każde święta i nigdy nie wyjdą z mody.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą klasycznych czubów choinkowych szklanych, które dopasujecie Państwo bez wyjątku do każdej stylizacji drzewka.

 

szklany czub choinkowy