Wczytuję dane...

Jak bezpiecznie przechowywać bombki choinkowe?

Bombki choinkowe szklane to niepowtarzalne, a zarazem kruche dzieła sztuki

Z pewnością zgodzą się Państwo, że ręcznie robione ozdoby świąteczne z prawdziwego szkła prezentują się o wiele bardziej elegancko niż plastikowe dekoracje. Są jednak znacznie bardziej wymagające, jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie. Dziś podpowiadamy, jak spakować bombki szklane po rozebraniu choinki, by przetrwały kolejny rok w nienaruszonym stanie.

Delikatne bombki na choinkę szklane ręcznie robione

W naszej fabryce bombek Exarte robimy wszystko, by zapewnić Państwu stuprocentowo bezpieczną dostawę szklanych ozdób choinkowych. Każdą z bombek umieszczamy w pojedynczym, kartonowe opakowaniu, zaś wcześniej owijamy je w bibułę. Ponadto, wnętrze każdego z kartoników zabezpieczamy folią bąbelkową. Taki pakunek daje praktycznie całkowitą gwarancję, że ozdoba dotrze do Państwa w nienaruszonym stanie. Więcej na temat pakowania bombek szklanych w sklepie internetowym Exarte dowiedzą się Państwu pod tym adresem.

 

 

Często otrzymujemy zapytania, jak odpowiednio przechowywać bombki, by nie uległy zarysowaniu i co najważniejsze, pęknięciu. Z radością podzielimy się z Państwem naszymi metodami.

Jak przechowywać bombki szklane? Producent odpowiada

Bezpieczne przechowywanie bombek choinkowych nie jest trudne. Skorzystajcie Państwo z naszych sposobów – tanich, szybkich oraz ekologicznych.

1. Bombki bożonarodzeniowe w oryginalnych opakowaniach

Najprostszą metodą przechowywania bombek jest pakowanie ich do opakowań, które otrzymujecie Państwo od nas podczas zakupu. Oferowane przez nas kartoniki są sztywne i solidne, dlatego stanowią właściwe zabezpieczenie dla ozdób. Po rozebraniu choinki bombki wystarczy owinąć a bibułkę (lub papier, który pozostał Państwu po rozpakowywaniu prezentów) i umieścić w opakowaniach. Wszystkie kartoniki mogą Państwo włożyć do dużego pudełka.

2. Bombki choinkowe w pudełku po butach

Innym banalnie prostym sposobem jest umieszczenie bombek w pudełku po butach wyłożonym dużą ilością miękkiego wypełniacza, jak na przykład tak zwane sianko z pociętego papieru.. Pamiętajcie Państwo, aby odseparować nim od siebie poszczególne bombki.

3. Ochrona bombek szklanych ręcznie malowanych

Wiele z naszych bombek bożonarodzeniowych posiada misterne zdobienia wykonane brokatem, a także ozdobnymi kamyczkami. Aby wzory pozostały w nienagannym stanie, przed zapakowaniem bombki trzeba owinąć ją miękką bibułą lub miękką tkaniną. Dzięki temu wzór na pewno się nie zetrze. Z kolei metalowe haczyli można pozostawić przy kapslu bombki – przydadzą się na kolejny sezon.

Gdzie najlepiej przechowywać pudełka z bombkami szklanymi?

Gdy wszystkie ręcznie malowane bombki zostaną staranne zapakowane, czas znaleźć dla nich miejsce, w którym przeczekają do następnych świąt. Może być to domowy składzik, piwnica, a nawet kufer na pościel w kanapie. Ważne, aby była to bezpieczna przestrzeń, w której bombki nie będą narażone na upadek z wysokości oraz nie narażone na wilgoć. Na pudełkach z bombkami nie należy ustawiać także żadnych ciężkich przedmiotów.

Bombki na choinkę bezpieczne przez cały rok

Jak sami Państwo widzą, zakup specjalnych, drogich pudełek na bombki nie jest wcale konieczny. Proste domowe metody pozwolą należycie zabezpieczyć delikatne ozdoby na cały kolejny rok.

 

szklana bombka