Wczytuję dane...

Jaki styl bombek choinkowych wybrać?

Święta to czas, gdy zależy nam na pięknym ubraniu drzewka i przygotowaniu świątecznych dekoracji domu.  Zarówno na choince, jak i w zaaranżowanych dekoracjach, nie może zabraknąć tradycyjnych bombek choinkowych -  z pewnością dla większości z nas stanowią element, bez którego święta nie mogłyby się odbyć! Świąteczne bombki wykonywane są w najrozmaitszych kolorach i dekorowane na wiele sposobów, więc to właśnie od nich ostatecznie zależy, w jakim stylu będą udekorowane nasze święta. 

    Czerwone bombki choinkowe, złote czy srebrne? A może turkusy i fiolety?
Możemy skupić się na kolorze dekoracji i dobrać bombki nawet o różnych kształtach, ale w jednej tonacji. Szklane bombki choinkowe w kolorze czerwonym to od dawna jeden  z częściej wykorzystywanych motywów dekoracyjnych. Czerwień bez wątpienia wiąże się i kojarzy mocno ze świętami Bożego Narodzenia i Wigilią. Z kolei czerwień połączona z zielenią i złotem to kolorystyka najbardziej tradycyjna. Możemy też przygotować całość dekoracji nawiązując do pory roku, a więc wykorzystują srebrne bombki czy białe. Dla kontrastu z kolei można ożywić świąteczne wnętrza modnymi żywymi kolorami,  jak fiolety czy turkusy – szklane bombki w tych kolorach potrafią być zachwycające. Niezwykle eleganckie są też bombki na choinkę czarne czy ciemno szare, które bardzo dobrze prezentują się również w zestawieniu z innymi kolorami. Także przezroczyste bombki choinkowe, delikatnie zdobione, są obecnie niezwykle chętnie kupowane.

    Nie tylko kolor                                                                                                                                                    

Poza kolorami również istotny jest kształt bombek choinkowych. Klasyczne bombki są oczywiście okrągłe, ale zdecydowanie na znaczeniu zyskują też bombki o znacznie bardziej wyszukanych i finezyjnych formach, jak sople, czy ozdoby o geometrycznych kształtach. I oczywiście tzw. formówki,  a więc doskonale nam znane mikołaje, bałwanki, ptaszki, zabawki…. Takie właśnie „upostaciowane” zdobione bombki choinkowe, znane od dziesiątków lat, znajdujemy często na strychach w starych domach, gdzie się je przechowuje od pokoleń.

    Klasyczne święta – klasyczne bombki


Klasyczne bombki choinkowe to bardzo szerokie pojęcie. To kolory takie jak wspominana czerwień, ale również bombki w kolorze srebrnym czy złotym. To bombki okrągłe, ale i też formowane w różne kształty, od dawna znane i chętnie wykorzystywane do ozdobienia świątecznych drzewek.

No i wreszcie możemy mieć też choinkę tradycyjną, która łączy wiele kolorów, różne kształty i różne typy ozdób. I jest bardzo wesoła.
szklane bombki choinkowe