Wczytuję dane...

Kolorystyczna symbolika bombek szklanych

Kiedy myślą Państwo o kolorach Bożego Narodzenia, bez wątpienia są to czerwień, zieleń, złoto i biel

Barwy te nie bez powodu goszczą w wielowiekowej świątecznej tradycji. Są związane z ważnymi symbolami, które czynią atmosferę świąt jeszcze bardziej magiczną. Dziś przybliżymy Państwu znaczenie barw bombek choinkowych i innych ozdób, po które sięgamy w tym wyjątkowym czasie.

Co oznaczają kolory bombek na choinkę?

Większość osób, dobierając dekoracje choinkowe, w tym bombki szklane, kieruje się przede wszystkim względami estetycznymi. Nic dziwnego: drzewko świąteczne przez dłuższy czas będzie stanowić centralny element salonu lub jadalni. Wiemy, że zależy Państwu, aby prezentowało się jak najlepiej. Zamawiając kolejny komplet bombek ręcznie robionych, warto mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale także znaczenie. Barwy stosowane do produkcji ozdób świątecznych skrywają bowiem symbolikę, która buduje wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia. Sprawdźcie Państwo, co oznaczają kolory bombek choinkowych.

Bombki choinkowe białe

Biel jest wyjątkowo chętnie stosowana podczas świątecznych aranżacji, gdyż pasuje po prostu do wszystkiego. To jednak niejedyny powód, dla którego ta czysta barwa zdobi bombki choinkowe szklane, figurki, gwiazdy betlejemskie czy łańcuchy. W chrześcijańskiej symbolice biel jest kolorem chwały, zarezerwowanym dla aniołów i Chrystusa. Białe są również szaty, które kapłani noszą w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkowo, ręcznie robione bombki choinkowe w białym kolorze przywodzą na myśl zimową aurę.

 


Szklana bombka kula 8cm - Lodowa kraina

 

Bombki czerwone

Trudno wyobrazić sobie bez nich tradycyjną choinkę. Czerwień to kolor, który przypisujemy świętemu Mikołajowi czy nosowi renifera Rudolfa. Jednak przede wszystkim jest to kolor miłości, mocy i namiętności. W chrześcijaństwie czerwień ma związek również z krwią Chrystusa przelaną na krzyżu.

Czerwone bombki choinkowe wspaniale ożywiają każdą świąteczną stylizację oraz ocieplają wnętrze. Aby kompozycja była nieco łagodniejsza, polecamy połączenie ognistej czerwieni z łagodną bielą lub zielenią.

 

 


Szklana bombka medalion 10cm - Perłowy deszcz

 

Zielone bombki choinkowe szklane

Nie zapominajmy również o zieleni – świeżej i pełnej energii. Zieleń to kolor nadziei, odrodzenia i przyrody, istotny praktycznie w każdej religii. Bombki figurki i kule w kolorze zielonym świetnie prezentują się na drzewku lekko przyprószonym śniegiem dekoracyjnym.

 


Szklana bombka serce 9cm - Blisko natury

 

Złote bombki świąteczne

Bogato zdobione bombki szklane złote to coś dla osób, które chcą udekorować choinkę w klimacie glamour. Warto wiedzieć, że złoto odnosi się nie tylko do przepychu. To także symbol boskiej mocy, nieśmiertelności i wieczności. Wspaniale komponuje się z  wyrazistymi kolorami, dlatego bańki na choinkę w kolorze złotym warto połączyć z bombkami czerwonymi.

 


Szklana bombka jajko 13cm - Królewskie

 

Bombki ręcznie malowane – magia świąt ukryta w szkle

Ręcznie robione bombki choinkowe są nie tylko piękne, ale i symboliczne. Mogą nieść ze sobą miłość, życzenie bogactwa lub nadzieję. W naszej fabryce bombek ExArte znajdą Państwo bombki szklane we wszystkich kolorach, idealnie sprawdzające się jako dekoracja choinki, jak i prezent dla bliskiej osoby.

 

szklane bombki