Wczytuję dane...

Jak dobrać lampki choinkowe? Praktyczne porady

Zakładanie lampek choinkowych dla wielu osób stanowi najtrudniejszy element dekoracji choinki

Trzeba jednak przyznać, że bez nich świąteczne drzewko byłoby po prostu niekompletne. Lampki choinkowe – bo o nich mowa – to ozdoby nawiązujące do najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Które sprawdzą się najlepiej? I jak właściwie łączyć je z bombkami choinkowymi?

Historia lampek choinkowych

Lampki choinkowe są następczyniami świec, którymi jeszcze na początku XX wieku oświetlano bożonarodzeniowe drzewka. Niestety, ogień świec wielokrotnie wywoływał niebezpieczne sytuacje, efektem czego były poszukiwania bezpieczniejszego sposobu oświetlenia choinki. Z pomocą przyszła rozwijająca się technologia oraz elektryczność.

Dziś mogą Państwo przebierać wśród wielu rodzajów lampek choinkowych w rozmaitych kolorach i kształtach. W samym naszym sklepie znajdą ich kilkanaście odmian! Światełka goszczą już nie tylko na drzewkach – wiele osób poszukuje lampek choinkowych zewnętrznych, które nadają się do udekorowania tarasu, balkonu czy elewacji domu.

Jak dobierać lampki choinkowe? Najważniejsze zasady

Nie ma nic przyjemniejszego, niż ciepłe światło choinki w zimowy wieczór. Sprawdźcie Państwo, jak właściwie kupować lampki choinkowe, aby te stanowiły wspaniałe zwieńczenie dekoracji drzewka.

1. Ile lampek choinkowych kupić?

Czy wiedzą Państwo, że istnieje coś takiego, jak wzór na choinkę idealną? Opracowali go brytyjscy naukowcy. Wzór pozwala wyliczyć odpowiednią długość łańcucha lub sznura lampek dla drzewka o danej wysokości. Wystarczy, że pomnożą Państwo 3,14 przez wysokość drzewka w centymetrach. Jeśli zatem Państwa choinka ma 180 cm wysokości, należy zakupić sznur lampek choinkowych o długości minimum. 565 cm.

A co z zagęszczeniem światełek? Tutaj należy sugerować się jedynie własnymi upodobaniami. Pamiętajcie Państwo jednak, że bardzo duża liczba lampek na sznurze może odwracać uwagę od pozostałych ozdób! Warto więc zachować zdrowy umiar.

2. Jak zestawiać lampki z bombkami choinkowymi?

Nasz sposób to zasada kontrastu. Jeśli dekorują Państwo choinkę bogato zdobionymi bombkami choinkowymi szklanymi, rekomendujemy dobór skromnych i drobnych lampek, takich jak lampki choinkowe Twistlight.

 lampki choinkowe


LAMPKI CHOINKOWE TWISTLIGHT O BARDZO DUŻYM ZAGĘSZCZENIU ŻARÓWEK - DŁUGOŚĆ 18M, ŚWIATŁO BIAŁE CIEPŁE

 

Jeśli natomiast decydują się Państwo na minimalistyczne dekoracje, na przykład bombki przezroczyste, warto rozważyć zakup wyrazistych lampek w mocnym kolorze, takich jak Cherry Light.

 czerwone lampki choinkowe


LAMPKI CHOINKOWE CHERRY LIGHT - DŁUGOŚĆ 12M, CZERWONE

  

3. Ciepłe czy zimne? Jak dobrać kolor lampek choinkowych?

To zależy od Państwa upodobań! Zarówno ciepłe, jak i zimne światło lampek choinkowych wprowadzi do pomieszczenia wspaniały klimat. W fabryce bombek ExArte znajdą Państwo nawet wielokolorowe łańcuchy lampek, jak również neutralne lampki choinkowe białe.

Lampki choinkowe – światło Bożego Narodzenia

Lampki choinkowe to obowiązkowy element dekoracji świątecznego drzewka. Te niepozorne ozdoby tworzą klimat, który pozostaje w pamięci na długo i za którym wszyscy tęsknimy przez pozostałe części roku. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty pięknych lampek i wyboru tych, które dodadzą magii Państwa choinkom.

 lampki choinkowe