Wczytuję dane...

Szklana bombka-szpic na choinkę. Jaką wybrać?

Czym byłoby bożonarodzeniowe drzewko bez pięknego, lśniącego szpicu?

Element zwieńczający świąteczną kompozycję nadaje choince wyrazistości i szyku. Nic więc dziwnego, że nasze szklane bombki-szpice cieszą się wśród Państwa tak dużą popularnością. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi poradami, jak wybrać najpiękniejszy szpic na choinkę.

Znaczenie i historia szpica choinkowego

Wiele osób ubierając świąteczne drzewko, nie zastanawia się nad symboliką poszczególnych ozdób. Tymczasem, bez wyjątku każda z nich ma swoje ukryte znaczenie, mające korzenie w historii. Nie inaczej jest ze szpicem. To wyjątkowy rodzaj bombki bożonarodzeniowej, wyróżniający się kształtem oraz umiejscowieniem. Szpic zdobi czubek choinki i według wielu kulturoznawców, symbolizuje gwiazdę betlejemską (bez względu na swoją formę). Nawiązuje on również do kontaktu pomiędzy naszym światem a Niebem.

Jak szklana bombka-szpic wpływa na wygląd choinki?

Szpic choinkowy optycznie wydłuża drzewko, dlatego obowiązkowo powinien znaleźć się na choinkach o skromnych gabarytach. Ponadto, bogato zdobiony wierzchołek nadaje choince wytworny, odświętny charakter.

W dobie mody na choinki minimalistyczne, wiele osób rezygnuje ze szpica, nie chcąc popadać w przesadę. Zapewniamy jednak, że wystarczy dobrać odpowiedni model, aby wspaniale uzupełnił on całość dekoracji.

Jaki szpic choinkowy wybrać?

Pamiętajcie Państwo, że szpic to jedna z odmian szklanych bombek choinkowych. Choć nie zawiesza się go na gałązce, to dla zachowania spójności kompozycji jak najbardziej powinien przynależeć do wybranej kolekcji i stylistyki. Dobierając czub idealny, warto więc zadbać o to, by swoim wyglądem nawiązywał on do pozostałych dekoracji.

  • Jeśli Państwa choinki wyglądają klasycznie, proponujemy nasz piękny szpic bożonarodzeniowy z kolekcji Klasyka. Połączenie złota, bieli i czerwieni sprawia, że ozdoba wspaniale wyróżnia się na zielonym drzewku. Szpic ten charakteryzuje się klasycznym, wydłużonym kształtem.
  • Choinki ustrojone nowocześniej również mogą być zwieńczane za pomocą pięknych czubów. Warto podkreślić, że nie zawsze muszą mieć one klasyczny, strzelisty kształt. Tutaj znajdą Państwo piękny czub w postaci srebrzystej gwiazdy, który pięknie będzie prezentował się na drzewku w stylu glamour lub minimalistycznym.
  • Jeśli chcecie Państwo, by tegoroczne drzewko świąteczne zachwycało bogactwem ozdób podobnych do tych, które stosowano jeszcze 100 lat temu, polecamy naszą kolekcję bombek choinkowych szklanych Vintage, wraz z piękną złotą gwiazdą udekorowaną lśniącymi kamykami. Taki szpic będzie wspaniale błyszczeć w  ciepłym świetle lampek choinkowych.

Szpic choinkowy. Nieodłączny towarzysz bombek

Kompozycja świąteczna pozbawiona imponującego szpica wydaje się niekompletna. Warto o tym pamiętać podczas zamawiania kolejnego zestawu bombek choinkowych. W sklepie z bombkami szklanymi ExArte znajdą Państwo piękne świąteczne czuby w rozmaitych stylach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą kolekcją!

szklany czub choinkowy