Wczytuję dane...

Firmowe bombki reklamowe

Okres okołoświąteczny wiąże się z wieloma przygotowaniami nie tylko w życiu prywatnym, ale także w życiu firm i korporacji

Jest to doskonały czas na zacieśnianie relacji z kontrahentami i wzmacnianie widoczności własnej marki. Świetnie sprawdzają się właśnie w tym okresie wszelkie firmowe upominki, prezenty, czy nawet całe kosze prezentowe, które wręczane są kluczowym klientom lub pracownikom. Stanowią miłą przedświąteczną niespodziankę, a równocześnie pełnią rolę reklamową.

Jednym z najbardziej popularnych artykułów wykorzystywanym w takim celu jest tzw. bombka firmowa

Najczęściej szklana, bez dekoracji, z naniesionym sitodrukiem albo tampodrukiem logo firmy,  potocznie nazywana bombka z logo. Wydawać by się mogło, że jest to wręcz idealny reklamowo-prezentowy gadżet – z jednej strony forma bombki  na choinkę nawiązuje do świąt, z drugiej logo reklamuje darczyńcę. Niestety, nic bardziej mylnego. Każdy inny prezentowy artykuł, poza reklamowaniem firmy, spełnia swoją pierwotną funkcję: pióra służą do pisania, skórzana galanteria do używania, odzież do noszenia. Logo firmowe jest w tych produktach na ogół dyskretne i eleganckie, nie pozbawia przedmiotu jego podstawowej roli.

A jaka jest rola bombki choinkowej?

Ma dekorować, ma cieszyć oczy, ma sprzyjać upiększaniu wnętrza w świątecznym czasie. Czy gładka, pozbawiona dekoracji kula z nadrukowanym znakiem firmowym jest dekoracją? Czy można nią dekorować choinkę, użyć w świątecznym  stroiku, w dekoracji stołu? Rola bombki choinkowej jako wyjątkowej bożonarodzeniowej dekoracji została tu kompletnie utracona. Równie dobrze mógłby to być proporczyk z logo czy tabliczka, jakie widujemy na ladach recepcji.

Ale to nie oznacza, że szklane bombki choinkowe nie pasują do świątecznej firmowej reklamy

Wręcz przeciwnie, trzeba tylko wyjść poza ten prosty i niewyszukany schemat. A oto kilka naszych propozycji innych rozwiązań:

1.Dekorowana bombka z logo

Proponowana tutaj szklana bombka różni się zdecydowanie od omawianych powyżej bombek z logo.  Przede wszystkim jest to ozdoba z naniesioną ładną dekoracją. Może to być bombka kula, jajko Faberge lub inny kształt. Logo jest w tym wypadku dyskretne i w przemyślany sposób wkomponowane w dekorację, np. pod kapslem lub z tyłu, albo wpisane w ornament. Warto tutaj pokusić się o dobranie stylistyki i kolorystyki dekoracji do barw firmy i stylu samego znaku.

2.Dekorowama bombka z personalizacją

Jako firmowy prezent z klasą i naprawdę z najwyższej półki doskonale się sprawdzą artystyczne szklane bombki o wyszukanych oryginalnych dekoracjach, zarówno ornamentowych, jak i malarskich. Tu proponujemy personalizację dyskretną i elegancką; może to być metalowa zawieszka z logo firmy przy kapslu bombki, wstążeczka z logo, bilecik z życzeniami dołączony do ozdoby, czy też eleganckie pudełeczko z firmowym nadrukiem.

3.Bombka figurka tematyczna

Jak wielokrotnie podkreślamy przy różnych okazjach, nie ma granic dla pomysłów na bombkowe projekty. A więc można też doskonale nawiązać tematem i formą szklanej ozdoby do działalności firmy. Piękne sówki jako firmowe gadżety nadleśnictwa, szklane sękacze dla regionu Podlasia, figurki Temidy dla kancelarii adwokackich – lista pomysłów nie ma końca. No i taka bombka bożonarodzeniowa z całą pewnością połączy walory dekoracyjności z drugą rolą, jaką ma tu do spełnienia – z reklamą firmy.

Pojawić się może zarzut, że wszystkie wymienione i podobne pomysły wymagają dużo więcej czasu, starań i przygotowań, niż po prostu nadrukowanie logo na szklana kulę. Tak, ale my, bombkarze, pracujemy cały rok, nie tylko tuż przed samymi świętami! Szklane bombki choinkowe zasługują na chwilę większej uwagi, są przecież nieodzownym elementem świąt. A firmowi klienci i pracownicy zasługują na upominek reklamowy, który jest i ładny, i przemyślany.

bombka bożonarodzeniowa sowa