Wczytuję dane...

Szklane bombki wkraczają w nowy sezon

Jesień w pełnej krasie, a my już piszemy o szklanych bombkach choinkowych?

Mogłoby się wydawać, że szklane bombki choinkowe jako temat to jeszcze trochę za wcześnie. Październik to chyba jeden z najbardziej kolorowych i pięknych miesięcy w roku. To kwintesencja barw i uroków jesiennej przyrody, wywołującej nieodmienny, coroczny zachwyt. A jednak! Dla nas wszystkich, którzy szklane bombki tworzą, dekorują i dostarczają do sklepów, gorączkowy czas sezonu już się zaczyna. I pracy naprawdę mamy bardzo dużo.

Nowe kolekcje artystycznych szklanych bombek powstają wieloetapowo, w długim i pracochłonnym procesie

Najpierw muszą zapaść decyzje, co nowego będziemy chcieli pokazać kolekcjonerom i klientom? W jakiej kolorystyce, w jakich grupach tematycznych? Czy to mają być bombki figurki, a może przede wszystkim bombki kule czy jajka Faberge? Krok drugi to prace nad projektami dla poszczególnych ozdób, połączone z doborem najwłaściwszej kolorystyki. Wtedy też rozpoczynają się działania związane z powstaniem nowych form metalowych dla bombek figurek, angażujące rzeźbiarza, odlewnika i grawera. Kolejny krok to jeszcze zakup surowców i dopiero teraz możemy przystąpić do wykonywania samych bombek. Dmuchacze, wykorzystując specjalistyczne szklane rurki, formują kształty wydmuszek. Na srebrzalni bombki uzyskują wewnętrzną srebrzysta powłokę. Na malarni powstają wielobarwne tła, o różnorodnym wykończeniu: matowym, lśniącym, strukturalnym, metalicznym czy z efektem mrozu. I wreszcie dekoratornia, gdzie nasze dekoratorki nanoszą na szklane bombki pracochłonne, artystyczne zdobienia. Pozostało już tylko zakapslowanie ozdób przeznaczonych do zawieszenia na choince, lub przyklejenie specjalnego klipsa, tzw. żabki, do ozdób, które będziemy przypinać do gałązek  No i jeszcze jedno! Nie wolno przecież zapomnieć o zabezpieczeniu bombek na czas podróży. Miękka bibułka do owinięcia ozdoby i mocne pudełeczko są tu naprawdę konieczne.

Pierwsi klienci i amatorzy artystycznych bombek na choinkę robią zakupy właśnie jesienią

To dla nich przede wszystkim musimy być gotowi z takim wyprzedzeniem! Są to na ogół nieduże sklepy, galerie i butiki. Bombki pojawiają się tu sezonowo pośród innych artykułów, takich jak pamiątki czy rzemiosło artystyczne. Są to też restauracje, kawiarnie czy biura, które zawczasu chcą przygotować niebanalne i oryginalne dekoracje. Firmy, szukające miłych upominków dla swoich pracowników i kontrahentów. Ale chyba największą radość sprawiają nam jesienne spotkania z kolekcjonerami i miłośnikami naszych kruchych, sezonowych dekoracji. Teraz jest dobry czas na spokojny wybór i wzbogacenie własnych kolekcji o kolejne nowe ozdoby. Wszystkie szklane bombki choinkowe ponownie są dostępne w pełnym wyborze. Nowości także pozapinane na ostatni guzik, czyli, w naszym przypadku, czekają w pudełeczkach na nowego właściciela, zapakowane i przygotowane do wysyłki.

Jesienią, tuż przed świątecznym sezonem, z ciekawością też zadajemy sobie pytanie, jakie nowe bombki choinkowe pokażą się na rynku zimą?

Wszystkie inne polskie firmy produkujące bombki tak samo od dawna pracują nad nowymi kolekcjami. Już teraz otwierają się przyzakładowe sklepiki, pomału ruszają kampanie sklepów internetowych. Nowości pojawią się także wśród towaru z importu, szczególnie w dużych sieciach. Każdy sezon przynosi nowe wspaniałe szklane bombki: oryginalne i trudne do wykonania formy, nieszablonowe dekoracje, porywające zestawienia kolorystyczne. Jest na co czekać!

Istotną zapowiedzią nowych trendów w bombkach choinkowych  jest co roku Christmasworld

To nazwa frankfurckich targów, najważniejszych dla całej świątecznej branży. Regularnie każdego roku w końcu stycznia wszyscy liczący się w tej branży producenci i wytwórcy prezentują swoje propozycje na bieżący rok. Te targi to wielki przegląd wspaniałych wyrobów, ogromnej wyobraźni i doskonałego wykonawstwa. Wśród wystawców bombek zauważyć można też pewną specjalizację: u jednych dominują bombki figurki, wzbogacane każdego sezonu o kilkadziesiąt nowych modeli. Z kolei inne firmy skupiają na malarskich widoczkach i scenkach, nanoszonych na bombki kule. Jeszcze inni wystawcy przyciągają uwagę pięknymi i bogatymi dekoracjami na bombkach okrągłych i na jajkach Faberge. Prezentowana jest również wąska specjalność wykonywania bardzo trudnych kształtów powstających w tzw. wolnym dmuchaniu – czyli bez pomocy jakiejkolwiek formy. Inną trudną umiejętnością jest z kolei sztuka formowania figurek poprzez sklejanie szklanych części. Powstają w ten sposób ozdoby o niezwykłych, fantazyjnych kształtach.

Życzyć tylko można, aby te wszystkie najciekawsze szklane bombki choinkowe udekorowały i nasze wnętrza.

Już niedługo!

bombki szklane na choinkę