Wczytuję dane...

Świąteczne bombki choinkowe ulubione przez dzieci

Świąteczne bombki choinkowe w naszych autorskich aranżacjach

Większość z nas preferuje samodzielne, oparte na własnych pomysłach i gustach, kreowanie wnętrza swojego mieszkania czy domu. Z jednej strony wybieranie mebli, tkanin i dodatków to wspaniała zabawa, z drugiej – niepowtarzalna możliwość wyrażenia siebie, własnej inwencji i stylu. A także, co też bardzo ważne, zaaranżowanie życiowej przestrzeni dokładnie według potrzeb i marzeń. W takim charakterze i kolorystyce, jakie nam najbardziej odpowiadają. Kolejnym krokiem jest projektowanie wszelkich domowych okolicznościowych dekoracji. Dotyczy to wydawanych przyjęć, świątecznych spotkań, jak również romantycznych tete-a-tete w bardzo kameralnym gronie. Wiąże się z tym oczywiście dekoracja stołu, dobór serwisu, serwetek, świec czy kwiatów.

Jednak z pewnością największym wyzwaniem jest zaaranżowanie dekoracji bożonarodzeniowych

Te najważniejsze święta w roku tradycyjnie już cieszą się piękną oprawą. Choinki i specjalnie dobrane szklane bombki, stroiki, dekoracje okien czy stołów, które podkreślają charakter naszego wnętrza oraz pasują kolorystycznie i stylistycznie do całości - to prawdziwe pole dla wyobraźni. Pisaliśmy o takich dekoracjach już wcześniej, o typowym dla naszych czasów wysoko cenionym indywidualizmie czy o specjalnych nowatorskich ozdobach, jakimi są szklane bombki geometryczne.

Ale przychodzi taki moment, kiedy to nagle zmienia się wszystko i cały pieczołowity wystrój musi ulec przearanżowaniu. To oczywiście te radosne chwile, gdy w naszych rodzinach pojawiają się  nowi  domownicy – małe dzieci. A skoro wtedy zmienia się wszystko, to przeobrażeniom ulegają również i świąteczne dekoracje. Wysmakowane stylizacje w szarościach i czerniach niekoniecznie zachwycą malucha. Przezroczyste bombki czy gładkie bombki jednokolorowe przestają już być tak atrakcyjne. I ważniejsze niż purystyczne utrzymanie stylu jest teraz sprawienie radości maluchom, również i poprzez świąteczne bombki choinkowe.

Najmłodsze dzieci kochają bombki w żywych wyrazistych kolorach, nawet, jeśli nie potrafią ich jeszcze nazwać czy dobrze odróżnić

Czerwień, zieleń, kolor złoty czy niebieski, a wiec podstawowe wesoło zestawione barwy, przykuwają uwagę nawet najmniejszych dzieci. Szczególnie, gdy oświetlają je pięknym ciepłym blaskiem choinkowe lampki. Lśniące, mieniące się kolory i różnorodne kształty wśród zieleni gałązek to prawdziwa radość dla ich oczu.

Dzieci starsze mają wspaniałą zabawę, gdy mogą odgadywać, co choinkowe bombki przedstawiają

Serduszka, jajeczka, gwiazdki, zwierzątka, zabawki – zdecydowanie szklane bombki figurki są tu nie do przecenienia. W przypadku dzieci jeszcze zbyt małych, by uczestniczyły w ubieraniu choinki,  dorośli dekorują ją sami późnym wieczorem, w ramach niespodzianki dla dziecka. I tak pięknie przybrane drzewko wita malucha w wigilijny poranek. Ileż radości sprawia wtedy wyszukiwanie wśród gałązek znajomych kształtów: bombki żołędzie, bombki szyszki, bombki grzybki czy bombki wiewiórki. Albo bombki odwzorowujące ulubione słodkości.

Dzieci starsze bardzo chętnie same uczestniczą w zakupach i aktywnym wybieraniu ozdob. Jak pokazało nam wieloletnie doświadczenie z prowadzenia sklepu detalicznego, gusty tych najmłodszych klientów potrafią bardzo zaskakiwać. I tak o to, zamiast spodziewanej bombki samochodu czy misia, wybrane zostaje bogato dekorowane jajko Fabrge czy okazały  czub na wierzchołek choinki… Najczęściej jednak wybieranymi przez dzieci są bombki formowane, na przykład przypominające domowe pupile pieski i kotki czy typowo świąteczne Mikołaje i bałwanki. Bardzo też podobają się dzieciom szklane bombki figurki nawiązujące do najbardziej znanych baśni. Z pewnością dlatego ogromnym powodzeniem cieszy się nasza kopciuszkowa karoca czy też szklany kot w butach.

I tak oto świąteczne bombki choinkowe sprawiają, że nasze choinki stają się niezwykle różnorodne, pełne najrozmaitszych kształtów i barw. Ale łączy je jedno: ciepło i radość.

świąteczne bombki choinkowe