Wczytuję dane...

Nowoczesność lubi bombki

Wiek XXI  kocha wszelki indywidualizm.

Wyrazić siebie - poprzez styl, ubiór, zachowanie lub używane gadżety – stało się wręcz dominującą ideą. Naszą osobowość, priorytety czy nawet filozofię życiową odzwierciedla z równą siłą sposób, w jaki urządzony jest własny dom czy mieszkanie. Przełamywanie schematów, nieoczywiste i nowatorskie zestawienia, swobodne żonglowanie śmiałymi pomysłami – to prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni i kreacji. Nic dziwnego, że styl fusion, zwieńczony słynnymi krzesłami Philippa Starcka z kolekcji Luis Ghost, jest tak popularny od przeszło 20-lat. Luis Ghost, czyli repliki barokowych foteli, ale wykonane z kolorowego poliwęglanu, to chyba kwintesencja odważnego zerwania z konwencjami. Droga do podkreślenia własnej indywidualności poprzez zaaranżowanie otoczenia została przetarta na dobre.

Dekoracje świąteczne i okolicznościowe dają dodatkową okazję do wspaniałej twórczości dekoratorskiej i przy okazji - do wspaniałej zabawy.

Jako pierwsza przeobrażeniom i modyfikacjom uległa tradycyjna choinka. To już nie musi być świąteczne drzewko, można stworzyć po prostu symbol drzewka. Czytelny, choć oryginalny i wykonany z zaskakujących materiałów: deszczułek, filcu, metalowych konstrukcji, spirali, drucianych siatek, samych światełek. A może tylko schematyczny kontur na ścianie lub na specjalnej planszy? Również tradycyjne lampki choinkowe zastąpione zostają specjalnymi świeczkami , ledowymi wiązkami czy świecącymi figurkami. Gwiazda betlejemska, czyli doniczkowa poinsecja, też doczekała się alternatywy. To świątecznie przystrojone kaktusy, kompozycje z suszonych cytrusów czy wręcz kolorowe, kwitnące kwiatki  „wypożyczone” z zupełnie innej pory roku.

A szklane bombki choinkowe, czy jest dla nich nadal miejsce w tym nowym świecie, pełnym dekoratorskich eksperymentów?

Otóż wydaje się, że ich pozycja ciągle pozostaje niezagrożona. Wpisują się w nową rzeczywistość w dwojaki sposób:  po pierwsze w ramach kontrastu i zaskakującego zestawienia. To właśnie styl fusion lubi najbardziej! Wyobraźmy sobie ultranowoczesne drzewko, powstałe na przykład z drabinki przystawionej do ściany, lub wręcz tylko ramkę o konturach choinki. Zawieszone tu tradycyjne bombki ręcznie dekorowane, pełne przepysznych zdobień i ornamentów, wywołają niesamowity, wyrafinowany efekt. Podobnie bombki figurki, jak tradycyjne mikołaje czy bałwanki, dekorujące chłodne, metalowe profile, intrygują już samym swoim pojawieniem się w takiej scenerii.

Ale szklane bombki mogą też utożsamić się z nowoczesnością wnętrza i wręcz ją wzmocnić.

Na pewno odegrają taką rolę nowoczesne bombki geometryczne, doskonale pasujące do geometrycznych brył najnowszych mebli czy geometrycznych deseni tapet lub tkanin.  Z kolei leciutkie bombki przezroczyste, szczególnie te ze szklanym zaczepem, stworzą świetną kompozycję z nowoczesnymi choinkowymi światełkami. A wielobarwne kule, przyprószone szklanym szronem – takie bombki choinkowe sklep nasz prezentuje w kolekcji Światła Nocy – dopełnią kolorystycznie w wyszukany sposób każdą stylizację. No i wreszcie bombki dekorowane, o śmiałych, abstrakcyjnych nowatorskich dekoracjach na granatowych lub czarnych tłach, połączone w wiązki i zawieszone na przykład nad świątecznym stołem, staną się samodzielną, wyszukaną dekoracją.

Ile wnętrz, ilu domowników, tyle pomysłów.

Kreowanie własnych, indywidualnych i oryginalnych dekoracji to prawdziwy proces twórczy, a przy tym świetna zabawa. Życzymy wszystkim wspaniałych efektów!

szklane bombki choinkowe