Wczytuję dane...

Pierwsze święta i pamiątkowe bombki

Szklane bombki bożonarodzeniowe

intencjonalnie podarowane jako podkreślenie ważnego wydarzenia, to piękne i długotrwałe pamiątki. W naszej kulturze cenimy bardzo pamięć dat, kiedy to coś wyjątkowego w życiu zdarzyło się nam po raz pierwszy. Stąd celebrowanie rocznic urodzin, pierwszych randek, rocznic poznania czy rocznic ślubów. Z kolei święta Bożego Narodzenia należą do najważniejszych rodzinnych uroczystości. Nic więc dziwnego, że święta te stają się też okazją to podkreślenia  i uczczenia szczególnych  - i właśnie pierwszych – życiowych zdarzeń danego roku.

Upamiętnianie First Christmas, - czyli właśnie pierwszych świąt - pamiątkowymi bombkami, to zwyczaj u nas stosunkowo jeszcze młody, przybyły do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Na rynku amerykańskim tradycja ta jest już od wielu lat mocno ugruntowana i doczekała się nawet specjalnego wzornictwa.

Przyjrzyjmy się najpierw bliżej, jakie głównie okazje upamiętnia się specjalnymi bombkami

Jedne z najbardziej  popularnych uroczystości, które inicjują powstanie okolicznościowych bombek, to z pewnością pierwsze wspólne święta młodych par. Projektuje się w tym celu całe ślubne kolekcje, a więc bombki figurki jako para młodych, szklane bombki obrączki czy weselne torty. I oczywiście bombki kule – z dedykacjami, datami czy imionami nowożeńców. Podobnie upamiętnia się rocznice, szczególnie te grudniowych ślubów, lub innych ważnych wydarzeń, które zaistniały właśnie w czasie Bożego Narodzenia. Może to być pamiątka pierwszej choinki w nowym mieszkaniu, pamiątka ukończenia szkoły czy studiów, czy też pamiątka wspaniałej podróży.

 Ale zdecydowanie najszerzej jest świętowane pierwsze Boże Narodzenia maluszka, który właśnie pojawił się w rodzinie. Oczywiście powstające na tę okazję szklane bombki choinkowe mienią się odcieniami różu i błękitu, sprawiedliwie dzieląc kolejce na dziewczęcą i chłopięcą. A samo wzornictwo wydaje się nie mieć granic: bombki szklane zabaweczki, smoczki, grzechotki, buciki, ubranka, wózeczki, kołyski…   Popularne też są bombki okrągłe, z wypisaną datą urodzin i imieniem dziecka.

Zwyczaj upamiętniania wyjątkowo ważnych i szczególnych świąt specjalną bombką jest naprawdę miły i wzruszający. Każde kolejne święta będą o takich wspaniałych wydarzeniach przypominały. Dlatego pamiątkowe bombki szklane sklep nasz także gorąco poleca. I na każdą okazję mamy dla Państwa coś specjalnego.

Bombki figurki wydają się tutaj najstosowniejsze – mogą się stać jednoznacznym, symbolicznym przekazem

I tak dla młodych par mamy nasz piękny szklany tort weselny. Czy zawieszony na choince, czy też jako bombka na stojaku, zawsze przywoła na myśl wzruszające chwile ślubu. Prosimy też zwrócić uwagę na naszą kolekcję czerwonych serc – piękne pamiątki obchodzenia świątecznych rocznic spotkania, ślubu czy zaręczyn. Chyba szczególnie predystynowana do tej roli jest nasza bożonarodzeniowa bombka Serce z brylantem, której centralny kryształek w dekoracji jednoznacznie nawiązująca do tradycyjnego zaręczynowego pierścionka.

Nie braknie też w naszym sklepie ślicznych bombek, którymi mogą zostać obdarowane maluchy, pierwszy raz w życiu świętujące Boże Narodzenie

Bombka figurka Miś Puszysty już podbiła serca naszych stałych klientów. W sukurs idą dwa kolejne misie: pierwszy, bardzo zabawny w swoim stroju świętego Mikołaja, i drugi – zdecydowanie bardziej chłopięcy – udekorowany szkockim tartanem. Z zabawek tradycyjnie przeznaczanym chłopcom mamy też wspaniałe błękitne autko i cały wybór kolorowych lokomotyw. Na dziewczynki z kolei czeka śliczna szklana bombka  gwiazda, romantycznie nazwana Różaną poświatą.

Nie możemy też zapomnieć o naszym koniku na biegunach. Ta bombka, jak nasze wszystkie pozostałe bombki ręcznie zdobione, nieodmiennie czaruje wspaniałą dekoracją i doskonałym wykonanie. I, oczywiście, ciepłym, wzruszającym nastrojem.

szklane bombki choinkowe