Wczytuję dane...

Świąteczne choineczki ze szkła

Tradycyjne szklane bombki

od przeszło 150-lat dekorują nasze świąteczna drzewka. Stąd też i zwyczajowa nazwa: bombki choinkowe.

Ale też już od dość dawna te piękne kruche ozdoby poczęły wieść wyraźnie autonomiczny żywot – poza choinką… Bombki zaczęły pojawiać się we wszystkich bożonarodzeniowych dekoracjach. I jak się okazuje, przepięknie wyglądają w stroikach i girlandach, zawieszone w oknach czy zdobiące świąteczny stół. 

Wybór tej właściwej ozdoby do poza-choinkowej roli wymaga chwili zastanowienia

Warto tak bombki dobrać, by komponowały się kolorystycznie z całą oprawą, dopełniały barwy wnętrza czy obrusu i zastawy. Kolejne pytanie, to jaki  kształt wybrać na tę samodzielną dekorację. Na pewno  bombki kule są uniwersalne i doskonale odnajdą się w każdym miejscu. Podobnie dekoracyjne jajka w stylu Faberge czy zimowe gwiazdki lub śnieżynki. Ale ozdoby, na których my dzisiaj chcemy się skupić, to bombki figurki, i do tego bardzo konkretne: szklane bombki choineczki.

Przyjrzyjmy się im bliżej omawiając ozdoby o tym właśnie kształcie, które ma dla Państwa nasz sklep ExArte. Każda z naszych choineczek jest w zupełnie innym stylu i kolorystyce - są tak różnorodne, jak różne i oryginalne są świąteczne stylizacje w poszczególnych domach.

Klasyczna bombka choinkowa

Najbardziej klasyczna bombka choinka odwzorowuje tradycyjne bożonarodzeniowe drzewko.Wygląda jak wspaniała ozdoba wiktoriańskich salonów: owinięta błyszczącymi  girlandami, pełna barwnych bombeczek na ciemnej zieleni, zwieńczona złotą gwiazdą. Nie brakuje też pod nią prezentów, ozdobionych wielkimi kokardami. A więc mamy tu - jak w pigułce - wszystko, co w oprawie świąt najważniejsze. Nasza bombeczka to po prostu szklana miniaturka prawdziwej choinki, niosącej radość wigilijnego wieczoru.

Dla lubiących symbole mniej oczywiste mamy bombki choinki w zdecydowanie bardziej nowoczesnej formie,  choć również o królewskiej wręcz dekoracji. Pierwsza z nich to choineczka stylizowana na prawdziwą królową zimy. Srebrzysto-biała, pełna perełkowych girland i kryształkowych bombek, doskonale się wpisuje we wszelkie dekoracje tchnące zimowym powiewem.

Druga z nich dla kontrastu płonie gorącą czerwienią – najbardziej świąteczną barwą ze wszystkich kolorów. Czerwień i złoto to ponadczasowe połączenie, wykorzystywane w dekoracjach od wieków. W przypadku naszej bombki na choinkę doskonale się dopełniają: nowoczesna oszczędna forma, stylizowana dekoracja i tradycyjne, bogate barwy.

Mamy też coś specjalnego dla dekoracji świątecznego stołu

To nasze szklane bombki desery w kształcie tortowych choinek,  z warstwami smakowicie wyglądającej brokatowej czekolady, kremu i malinek. Miły i żartobliwy akcent, jakim możemy podkreślić radosną atmosferę wspólnego biesiadowania.

A na zakończenie naszego krótkiego przeglądu coś specjalnego: nasza złota choinka karnawałowa. Jest to bombka niezwykle nowatorska i oryginalna: jej kształt odczytujemy jako choinkę tylko poprzez skojarzenia, bo tak naprawdę to jest stożek. Dekoracja, szalenie bogata i różnorodna, również  w bardzo umowny sposób przypomina prawdziwe bombki czy łańcuchy. Wszystko jednak przyciąga wzrok, zaciekawia,  wywołuje uznanie dla misternego wykonania. W końcu to polskie bombki ręcznie dekorowane….

szklane bombki choinkowe