Wczytuję dane...

Czerwone bombki – tradycja na drzewku wigilijnym

Czerwień to zdecydowanie jeden z kolorów najbardziej kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia. Taką barwę ma m.in. gwiazda betlejemską, a także dojrzałe jabłko, które stanowiło niegdyś obowiązkową ozdobę na choince. Od połowy XIX wieku jabłka stopniowo zastępowano bombkami, które mogły wisieć przez dłuższy czas i pozwalały na ponowne wykorzystanie w następnym roku.

    Nieprzemijający trend

Czerwone bombki choinkowe to absolutna klasyka, jeżeli chodzi o ozdoby bożonarodzeniowe. Dekorując swoje drzewko takimi bombkami, nigdy nie popełni się foux pas. Zielone drzewko zawsze pięknie będzie wyglądało, jeżeli zawisną na nim takie właśnie bombki choinkowe. Mogą występować w różnych rozmiarach, z różnymi zdobieniami. Ważne, że dominującym kolorem będzie właśnie ten czerwony. Warto również dodać, że bombki w tym kolorze świetnie komponują się z zielonym kolorem drzewka wigilijnego. Całość stanowi świetną kompozycję i pozwala wytworzyć we wnętrzu prawdziwą atmosferę świąt.

    Gładkie czerwone bombki

Wiele osób uważa, że klasyczne bombki choinkowe w czerwonym kolorze powinny być gładkie, bez żadnych dodatkowych dekoracji. Intensywna czerwień na bombce jest piękna i elegancka sama w sobie. Można wybrać lśniące lub matowe bombki w różnych wielkościach oraz kształtach. Nikt nie powiedział w końcu, że szklane bombki choinkowe muszą być okrągłe.

 Dobrym pomysłem na stworzenie bardzo eleganckiego i efektownego drzewka bożonarodzeniowego jest pomieszczenia gładkich, klasycznych bombek w czerwonym kolorze z bombkami posypanymi brokatem. Będą się one pięknie mieniły na tle zielonych gałązek.

     Czerwone bombki dekorowane

Według nas najpiękniejsze są jednak bombki dekorowane. Też są to klasyczne bombki na choinkę i dają efekt wyszukanej elegancji. Bombki dekorowane w różne wzory, jeżeli tylko zostaną umiejętnie dobrane, stworzą piękne drzewko, które każdemu przypadnie do gustu. Najpiękniej prezentują się te zdobione lśniącą, złotą farbą lub brokatem. Takie złoto-czerwone bombki pomogą stworzyć elegancką choinkę, od której nie będzie można oderwać wzroku. Można także zdecydować się na czerwone bombki z białymi lub srebrnymi akcentami. Jeżeli zdecydujecie się na biało-czerwoną opcję, to na takiej narodowej choince zawisną tradycyjne, polskie bombki choinkowe.

     Kształt bombek

Niesłabnącą popularnością cieszą się szklane bombki na choinkę w kształcie kuli. Są to najbardziej tradycyjne i ponadczasowe bombki, jakie można zawiesić na swojej choince. Jednak we współczesnych czasach nie musicie ograniczać się tylko do klasyki. Wybór kształtu bombek jest w zasadzie nieograniczony. Dużą popularnością cieszą się te w kształcie wrzeciona, które przyjmują podłużny kształt. Bardzo dobrze wyglądają również bombki w kształcie sopli. Są świetnym nawiązaniem do zimowej pory.

 Pięknie będą również wyglądały zdobione bombki choinkowe w kształcie serca. W końcu, czerwień to kolor miłości, której nic lepiej nie uosabia, jak właśnie serce.

bombki choinkowe