Wczytuję dane...

Bombki choinkowe – zaczynamy już nowy sezon

Wszyscy wyczekujemy już wiosny i pragniemy chociażby na najbliższe pół roku zapomnieć o zimie.

Święta Bożego Narodzenia odeszły w niepamięć – choinki rozebrane, pozdejmowane dekoracje, wygaszone lampki, a bombki bożonarodzeniowe pochowane do pudełek. Ale nie wszędzie tak to wygląda! Każdy, kogo w wyszukiwarce możemy znaleźć pod hasłem: bombki choinkowe producent czy bombki choinkowe sklep internetowy – ze świątecznym tematem się nie rozstaje. Już teraz, na przełomie zimy i wiosny, trwają intensywne prace nad przygotowaniem do nowego sezonu.

Najpierw, już w styczniu, każdy sklep czy fabryka bombek dokładnie analizuje grudniową sprzedaż: co się klientom podobało, które kolekcje okazały się najbardziej trafione, które bombki warto powtórzyć.

Z taką wiedzą i analizą poprzedniego roku, spotykamy się prawie wszyscy na ogromnych międzynarodowych targach bożonarodzeniowych Christmasworld we Frankfurcie. To tu zawsze na przełomie stycznia i lutego producenci bombek, choinek, lampek, świec, szopek i innych świątecznych artykułów dekoracyjnych prezentują swoje kolejce. I to tu też przyjeżdżają z całego świata kupcy – od przedstawicieli ogromnych sieci po właścicieli małych butików. Targi to też miejsce poznawania nowych trendów, spotkań z designarami i projektantami wnętrz. Dyskusje o formach i kolorach, uczestniczenie w prezentacjach i wystawach, spotkania z branżową prasą…. Tu wreszcie zaczynają się krystalizować kolekcje na nowy sezon.

Wybór ozdób na targach jest wprost przeogromny.

Właściwie śmiało można stwierdzić, że prezentowane na targach bombki choinkowe są praktycznie każdego rodzaju. Obok producentów niszowych, kolekcjonerskich ozdób nawiązujących do historycznych pierwowzorów z Turyngii (pisałyśmy o takich kolekcjach w blogu z 25.09.2017) mamy wytwórców unikalnych form z ciągnionego i klejonego szkła, mamy specjalistów od zimowych pejzaży, od przepięknych dekoracji na kulach czy jajkach, od bombek z nadrukami czy wreszcie producentów niezliczonych form, postaci  i figurek.

Najważniejsze wnioski wyciągnięte ze wszystkich analiz i targowych tendencji są takie, że nadal prym wiodą szklane bombki ręcznie malowane, o wyszukanych dekoracjach i kształtach. Klienci zdecydowanie poszukują ozdób oryginalnych, ze szlachetnych materiałów i bardzo pięknie wykonanych. Cieszy nas to bardzo, bo właśnie takie bombki choinkowe sklep internetowy ExArte preferuje! Ogromną popularnością cieszyły się w ubiegłym sezonie nasze bombki figurki: piękne sowy i sówki, pawie, dziadki do orzechów, bałwanki, koniki na biegunach – do tego stopnia, że nie udało się zapewnić ilości wystarczających dla wszystkich zainteresowanych… Docenione też zostały nasze serca i kule,  a także duże jajka Faberge, przede wszystkim te w białym i ciemnogranatowym kolorze.

Możemy jeszcze tu zdradzić,  że na tegoroczną zimę szykujemy bardzo dużo nowości - prawie każda kolekcja zostanie wzbogacona o nowe, unikalne ozdoby.

Będzie też jedna kolekcja zupełnie nowa, inspirowana jakże ważną sferą naszego życia – naturą…

Bombki świąteczne