Wczytuję dane...

Bombkowy zawrót głowy

Już 2 listopada zapewne usłyszymy w radiu popularną melodię z reklamy Coca-Coli, która obwieści nam, że „coraz bliżej święta, coraz bliżej święta”. Na półkach sklepowych pojawią się do kupienia pierwsze dekoracje bożonarodzeniowe. Zacznie się prawdziwy świąteczny zawrót głowy. I pewnie, jak co roku, trochę mu ulegniemy. I oczywiście, prędzej czy później, pomyślimy o zakupie bombek, które ozdobią nasze choinki. Czy macie już plan, jak Wasze świąteczne drzewka będą wyglądały w tym roku? Jeżeli nie, mamy dla Was kilka propozycji bombek, które powinny Was zainteresować.

Klasyka zawsze w modzie

Wielu uważa, że najlepiej wyglądają klasyczne bombki choinkowe. Szczególnie, jeśli są w jednym kolorze. Dzięki temu cała choinka prezentuje się bardzo elegancko i stylowo. Na pewno klasyczne bombki na choinkę to idealny wybór, jeżeli chcemy zachować pewien umiar kolorystyczny w dekoracji domu, a równocześnie sprawić, żeby całość wyglądała estetycznie i elegancko. Można na przykład wybrać czerwone bombki choinkowe. W połączeniu ze złotymi lub srebrnymi dodatkami stworzą niepowtarzalny, elegancki design w świątecznym wnętrzu. Czerwień zawsze jest modna, także jeśli chodzi o bombki choinkowe. Będziecie mogli ubierać tak choinkę z roku na rok, bo zawsze w tym kolorze da się dobrać kolejne ozdoby. Warto wybierać zarówno te duże, jak i małe bombki, aby na drzewku panowała różnorodność. Pięknie będą prezentowały się na tle zielonych igiełek. Najlepiej dobrać do nich białe lampki choinkowe.

Kupić czy zrobić? O to jest pytanie

Internet dostarcza nam wielu inspiracji. W okresie przedświątecznym na YouTube można znaleźć wiele filmików pokazujących, jak własnoręcznie stworzyć ozdoby na choinkę, w tym bombki. Można kupić w sklepie styropianowe lub szklane bombki choinkowe, pozbawione jakichkolwiek ozdób i własnoręcznie, od podstaw stworzyć niepowtarzalną bańkę, której będą wszyscy zazdrościli. W końcu, nikt takiej nie będzie posiadał. Takie zdobione bombki choinkowe można wykonać na przykład ze wstążki, serwetek, ze zdjęć, filcu, pinezek i brokatu. Możliwości jest bardzo dużo, wręcz są one nieskończone. Ograniczeniem jest jedynie Wasza wyobraźnia. Im bardziej szalony materiał zostanie zastosowany, tym efekt będzie lepszy, a Wasza choinka bardziej ekstrawagancka.

Wystarczą jedynie minimalne umiejętności plastyczne, a można stworzyć kolorowe bombki na choinkę, które będą odznaczały się niepowtarzalnym charakterem. Poza tym, jest to również świetny sposób na zabawę z dziećmi. A po kilku latach będą już z nich prawdziwe bombki choinkowe vintage

Polski akcent na choince

Nie brakuje wśród naszych rodaków prawdziwych patriotów. Choć zwyczaj ubierania choinki przywędrował do Polski z Niemiec, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieszczać na niej polskie akcenty. Mogą nimi być polskie bombki choinkowe w narodowych barwach. Biało-czerwona choinka dumnie będzie stała w Waszym domu przez cały świąteczny czas. Pamiętajmy, że i pozłacane bombki na choinkę również mogą mieć wymiar patriotyczny. W końcu nasza sarmacja i szlachta nie stroniła od przepychu!

Bombki choinkowe