Wczytuję dane...

Choinkowe bombki serca

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jak powstał symbol serca – w końcu swoim wyglądem od rzeczywistego serca bardzo się różni. W naszej kulturze jest to jednak symbol niezwykle czytelny i jednoznaczny, zarówno w sztuce, jak i folklorze czy ikonografii.

Sercu od zawsze przypisywano wielkie znaczenie. W tekstach biblijnych, a także w  innych tekstach religijnych, nadawano mu znaczenie mistyczne – serce miało duchowe, wręcz boskie właściwości. Z kolei antyczni filozofowie łącznie z Arystotelesem uważali serce za siedzibę myśli, rozumu i uczuć. I to trzecie znaczenie – serce jako siedziba uczuć - przetrwało w warstwie symbolicznej, zarówno w sztuce, jak i w strukturach językowych, do dziś.

Serce najpowszechniej jest odbierane jako symbol miłości. W takim znaczeniu występuje w poezji, przede wszystkim romantycznej, w tekstach pieśni i piosenek, w nazwach, a także w życiu bardziej codziennym: na obrazkach, kartkach, rysunkach, opakowaniach czekoladek, jako przedmiot upominkowy, deseń tkanin czy dekoracja biżuterii.

To oczywiste, że i szklane bombki choinkowe pokochały ten kształt.

Bombki figurki serca są znane i popularne od samego początku powstawania szklanych choinkowych dekoracji w XIX-wiecznych Niemczech. Dziś wykonywane są praktycznie przez wszystkich producentów świątecznych ozdób. Serca – bombki choinkowe sklep nasz również ma dla Państwa w szerokim wyborze.

Przyjrzyjmy się najpierw naszym czerwonym serduszkom średniej wielkości – czyż takie bombki dekorowane, zapakowane w prezentowe pudełeczka, nie są wspaniałym upominkiem na przykład na Walentynki? Poza wysyłaniem walentynkowych kartek czy wierszy, to właśnie obdarowywanie bliskich drobnymi prezencikami jest najczęstszym sposobem obchodzenia tego dnia. Bombki – czerwone serduszka pasują tu znakomicie.

Ale jeszcze przed Walentynkami mamy przecież święta bożonarodzeniowe.

Tu rola szklanych serc może być naprawdę bardzo duża! Bombki na choinkę – serca nie tylko zdobią zimowe drzewko, ale równocześnie odzwierciedlają też nasze najlepsze uczucia, które w świątecznym okresie wyjątkowo mocno pragniemy wyrażać.

Zwróćmy też uwagę na ogromne walory dekoracyjne bombkowych serc. Są to bombki figurki, dmuchane przy użyciu specjalnych form, w różnych wielkościach i kształtach. Nasze najmniejsze serduszka, występujące w zestawach razem z gwiazdkami, doskonale nadają się do ozdobienia malutkiej choinki, lub górnej partii dużego drzewka. Mogą też zdobić stół świąteczny, dekorując zastawę czy obrusy. Kolejne serca, średnie i te największe, to ozdoby bardzo uniwersalne: z jednej strony są to niezwykle dekoracyjne bombki choinkowe, z drugiej strony wspaniałe się odnajdują jako dekoracje świątecznych stroików czy aranżacji. I jeszcze jedno: piękne, duże serce w specjalnym pudełeczku, wyposażone dodatkowo w stojaczek lub podstawkę, może się stać wspaniałym, symbolicznym prezentem dla bliskiej osoby.

Najpiękniejsze serca to z pewnością bombki ręcznie dekorowane, pieczołowicie i starannie wykonane według unikalnych projektów.

Najbardziej popularnymi są oczywiście serca w czerwieni – ta symboliczna barwa wzmacnia jeszcze przekaz, jaki serca niosą. Naszych klientów zachwycają też delikatne serca – bombki przezroczyste, pełne oryginalnych, lekkich zdobień. No i serca złote, to również wspaniała grupa ozdób – w końcu złota barwa też ma symboliczne znaczenie. Piękne dekoracje jeszcze dodatkowo uszlachetniają te śliczne ozdoby.

bombki na choinkę