Wczytuję dane...

Wiosna w fabryce bombek

Polskie bombki choinkowe to marka znana w całym świecie - wszędzie tam, gdzie obchodzi się  święta Bożego Narodzenia. Nasze bombki cenione są dzięki bardzo dobrej jakości i bogatemu wzornictwu. Informacja na metce lub pudełku „Handcrafted in Poland” od razu zwraca uwagę klientów. Co ciekawe, ta informacja  w oczach klientów całkowicie tłumaczy też wyższą cenę naszych ozdób, w porównaniu na przykład z podobnym towarem z Chin czy Meksyku. Ale i nasza jakość to w pełni uzasadnia!

Szklane bombki choinkowe produkowane w Polsce obejmują wszystkie rodzaje ozdób, występujących na światowych rynkach.

Są to zarówno ozdoby gładkie, jak i bombki dekorowane, tradycyjne kule i najrozmaitsze bombki figurki. W kraju, bombki choinkowe sklep stacjonarny czy też sklep internetowy potrzebują dopiero jesienią. Ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja ze sprzedażą eksportową. Towar musi pokonać długą drogę, nierzadko morską, przejść granice i kontrole celne, inspekcje, wreszcie rozwożenie do centrów dystrybucyjnych i magazynów. To wszystko sprawia, że bombki choinkowe, przeznaczone do dekorowania drzewek w zimowym czasie, muszą być gotowe już w lecie. A więc to pierwsze wielkie wiosenne zadanie dla producentów ozdób: uruchomienie produkcji na dany sezon. Wiąże się z tym cała masa najróżniejszych zadań: opracowanie zamówień od klientów, podpisanie nowych kontraktów, uzgodnienie wszystkich detali dotyczących wzornictwa, ilości, cen, opakowań, terminów… Potem następuje zamawianie surowców. Bombki szklane wymagają całej masy materiałów do produkcji: odpowiedniego szkła do formowania ozdób, azotanu srebra do srebrzenia wewnętrznych ścianek, najrozmaitszych lakierów i farb do pokrywania powierzchni,  kapsli, zawieszek, klipsów, które posłużą do wieszania lub mocowania na gałązkach – i wreszcie brokatów, kamyków czy perełek do wykończenia dekoracji. Jeżeli klient zamawia bombki figurki według zupełnie nowych projektów, to trzeba jeszcze wykonać metalowe formy do wydmuchiwania uzgodnionego kształtu. Czas też myśleć o opakowaniach: należy opracować typy i wielkości pudełek, zaprojektować szatę graficzną, przemyśleć nadruki i etykiety. A więc za oknami rozkwita piękna wiosna, rośnie temperatura, dzień coraz dłuższy – a zimowe szklane bombki produkowane są pełną parą! 

Wydawać by się mogło, że trudno już o większe wyprzedzenie sezonu: pakowanie i etykietowanie gotowych ozdób choinkowych z rozkwitającym bzem za oknami. Ale tu znów mamy niespodziankę.

Otóż wielu klientów - a w przypadku bardzo dużych odbiorców, takich jak na przykład wielkie sieci handlowe, jest to nawet regułą – wiosną rozpoczyna pracę nad Bożym Narodzeniem następnego sezonu. Czyli świąt, które będą dopiero za półtora roku! Klienci ci przyjeżdżają do wzorcowni w fabrykach, oglądają ozdoby, zarówno te starsze, jak i ostatnie nowości, często też zupełnie nowo przygotowane bombki, które są dla nich specjalnie dedykowane. Wzory takie powstają na podstawie sugestii lub projektów, które klient dostarcza, lub są zaprojektowane przez rodzimych projektantów, ale z uwzględnieniem specyfiki klienta. Klienci oglądają, wybierają, dopasowują…. W ten sposób powoli powstają nowe wspaniałe kolekcje, które będą cieszyć odbiorców dopiero w następnym sezonie.

Wiosna w fabryce bombek jest bardzo pracowita!

szklane bombki