Wczytuję dane...

Rodzaje bombek choinkowych

Świąteczna nawałnica rusza na dobre już w listopadzie, kiedy to duże sieci sklepów zaczynają przypominać nam na każdym kroku o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W sklepach pojawia się wtedy wiele ciekawych ozdób i dekoracji, a także promocji, którymi każda sieć kusi nas już na długo przed samą Gwiazdką. Wśród ozdób choinkowych niepodzielnie królują oczywiście bombki. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie właśnie bez nich świąt Bożego Narodzenia.

BOMBKI SZKLANE

To bombki doskonale nam znane, nadające świętom wyjątkowy klimat. Szklane bombki choinkowe to przede wszystkim urok. Połyskują, odbijają światło i są niezwykle dobrze wyglądającym dodatkiem do każdej choinki świątecznej. Są delikatne, więc łatwo je uszkodzić czy zniszczyć, ale bez nich wielu z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia. Są droższe, ale dobrze wykonane będą wisienką na torcie wszystkich ozdób choinkowych i świątecznych. Tradycyjnie wykonuje się je rozdmuchując szkło w temperaturze około 800 stopni. Bombki choinkowe często wybierane są w kolorach takich jak srebrny, czerwony i złoty - to jedne z najpopularniejszych barw.

BOMBKI Z PLASTIKU

To ekonomiczna wersja bombek, która jest jednak z wielu przyczyn również lubiana przez kupujących. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim niska cena, ale również brak ryzyka uszkodzenia w tak łatwy sposób, jak w przypadku bombek ze szkła, które są jednak o wiele delikatniejsze. Oczywiście zdaniem sceptyków takie właśnie bombki, jak te z plastiku, nie mają w sobie magii i nie dają tak wyjątkowego wrażenia estetycznego. Rzeczywiście takie kolorowe bombki na choinkę mogą się podobać, ale jakość ich wykonania pozostawia często wiele do życzenia.

RĘCZNIE ROBIONE BOMBKI

Na rynku coraz częściej pojawiają się również dość oryginalne ozdoby świąteczne, takie jak bombki wykonywane z zupełnie niecodziennych materiałów. Często są to chociażby bombki papierowe. Wykonane w ten sposób ozdoby nierzadko technikami hand made są ciekawą alternatywą dla wielu innych materiałów, do których przyzwyczailiśmy się przez lata. To również sposób na spędzenie świąt w zupełnie niecodziennym stylu, który miło zaskoczy wszystkich domowników. Bombki tekstylne również robią ciekawe wrażenie. Sklepy z ręcznie robionymi produktami mają do zaproponowania do wyboru niesamowicie szeroką gamę takich materiałów. Takie zdobione bombki choinkowe są ciekawym pomysłem również na spędzenie czasu z naszymi pociechami i wspólne wykonywanie świątecznych ozdób.

Od wielu lat jednak niepodzielnie królują klasyczne bombki choinkowe, czyli bombki szklane, i to z pewnością prędko się nie zmieni. Mimo że najłatwiej o ich uszkodzenie, to stylistycznie mają najwięcej do zaproponowania. Szklane bombki choinkowe wykonywane ręcznie to najpiękniejszy dodatek dekoracyjny na święta Bożego Narodzenia.

ExArte bombki choinkowe