Wczytuję dane...

Styczniowe święto bombek

Kończy się czas świąt, mija  sylwester, rozbieramy choinki, chowamy dekoracje… Ale to właśnie w tym okresie bombki przeżywają swoje prawdziwe święto.

Każdego roku pod koniec stycznia rozpoczynają się w Niemczech we Frankfurcie pięciodniowe, największe i najważniejsze na świecie targi świątecznych artykułów - Christmasworld. Jest to największe spotkanie producentów świątecznych i sezonowych dekoracji z jednej strony oraz handlowców, przedstawicieli hurtowni, sieci domów towarowych czy sklepów z drugiej strony. W tym roku swoje produkty pokazywało ponad tysiąc wystawców z czterdziestu dwóch krajów, a targi odwiedziło ponad czterdzieści trzy tysiące gości. Na targach prezentowane są najnowsze i najmodniejsze produkty, nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale też na Halloween, Nowy Rok czy Wielkanoc, a nawet śluby, Walentynki, Dzień Matki. Niemniej Boże Narodzenie dominuje we wszystkich wystawienniczych halach i są to przede wszystkim choinkowe dekoracje, stajenki, sztuczne choinki, oświetlenie, świece.

Bombki choinkowe to cała jedna ogromna hala wystawców. Polskie bombki choinkowe mają od lat ugruntowaną pozycję. Nasz rynek producencki reprezentowało aż czterdziestu wystawców. Każda firma mogła się pochlubić ciekawym i doskonale zaprojektowanym stoiskiem, oraz szeroką, przemyślaną ofertą. Wizyta w tych stoiskach to prawdziwa uczta dla oczu!

To, co na tych targach jest również bardzo ważne, to imprezy towarzyszące, pokaz trendów na następny rok, wykłady ekspertów, specjalne dodatkowe wystawy.

A więc jakie będą bombki w kolejnym sezonie? Nadal prym wiodą bombki ręcznie robione i bombki szklane – praktycznie ozdoby plastikowe można było znaleźć tylko u wystawców chińskich. Jak już od lat, tak i w nadchodzące święta zobaczymy bombki klasyczne: w tej grupie królują mikołaje, dzwonki, bałwanki, serca, gwiazdy. Bombki figurki są niezwykle popularne, niektóre firmy się tylko w nich specjalizują i pokazują po kilkaset własnych unikalnych wzorów. Kolekcje ptaków, zwierząt leśnych, postaci bajkowych, owoców, słodyczy – wyobraźnia nie ma granic. Na pewno w nadchodzącym sezonie modne będą też bombki na choinkę związane z morzem i plażą, jak rybki czy muszle. Z kolei bombki dekorowane jak kule czy jajka Faberge prezentowane były w kolekcjach tematyczno-kolorystycznych. Czarno-złoty glamour, srebrno-białe zimowe, bombki czerwone  w tradycji, ciemne granaty i brązy w bardziej nowoczesnej stylistyce. Nowe ciekawe szklane bombki to najrozmaitsze formy geometryczne: wielościany, stożki, bryły, kryształy. Bardzo oryginalne i nowoczesne, na pewno dodadzą szyku każdej choince. Bombki przezroczyste też mają swoich zwolenników, mogą być zarówno dekorowane, jak prawie zupełnie puste – w tym drugim przypadku forma i interesujący kształt odgrywają kluczową rolę.

Tak więc chociaż do świąt jeszcze wiele miesięcy, to producenci bombek i właściciele sklepów już ciężko pracują, aby zdążyć na czas z nową, piękną ofertą dla nas wszystkich!

targi bombki