Wczytuję dane...

Tęczowa choinka dla malucha

Dzieci uwielbiają, gdy choinka jest kolorowa. Najchętniej, umieściłyby na niej wszystkie kolory tęczy. Rodzice są do tego nastawieni nieco bardziej sceptycznie. Wolą mieć stylowe, pasujące do wystroju salonu drzewko bożonarodzeniowe. Zazwyczaj jednak ulegają namowom dzieci i wybierają kolorowe bombki na choinkę, które sprawiają, że cała choinka prezentuje się w niezwykle radosny i niepowtarzalny sposób.

 Nie da się ukryć, że obecne trendy nakłaniają do tworzenia jednokolorowych drzewek bożonarodzeniowych. Zazwyczaj wybieranymi kolorami bombek są:

·                    Czerwony

·                    Złoty

·                    Srebrny

·                    Biały

Wymienione kolory są najbardziej standardowe i pasują do większości wnętrz. W związku z tym, większość z nas w takich kolorach kupuje bombki choinkowe bańki. Wydaje się, że jest to inwestycja na lata. Można wykorzystać takie bombki z roku na rok, aby udekorować w stylowy sposób drzewko. Zazwyczaj jednak wszystko zmienia się, gdy w domu pojawiają się dzieci. Chcą one, aby choinka była wesoła, kolorowa i zawierała jak największą ilość kształtów. Wtedy najczęściej rodzice decydują się na zakup różnobarwnym bombek, i do podstawowych kolorów dochodzą zielenie, fiolety, turkusy, błękity…

 Pozwólmy wybierać dziecku

Wielką radość sprawimy maluchowi, jeżeli pozwolimy mu wybrać polskie bombki choinkowe, które najbardziej mu się podobają. Możemy zabrać go albo do sklepu, albo przejrzeć wraz z nim ofertę internetową. Dając wybór dziecku, pozwolimy mu na skomponowanie choinki jego marzeń. Będzie to dla niego wielka frajda, jeżeli będzie mogło powiesić na choince bombki, które samodzielnie wybrało. Dzieci uwielbiają dekorować choinki. Warto dać im możliwość zaprojektowania jej od początku do końca. W końcu, zazwyczaj święta cieszą najbardziej, gdy się jest maluchem. Dlatego właśnie zadbajmy, aby dziecko miało na całe życie idealne wspomnienia. A na pewno z prawdziwym rozrzewnieniem będzie wspominało wybór bombek zdobiących choinkę. Potem warto wykonać zdjęcie takiej udekorowanej przez dziecko choinki. Będzie ono świetną pamiątkę na lata. Jeżeli rodzice zaufają swojemu dziecku, będą mogli mieć pewność, że ich choinka będzie niepowtarzalna.

 Ostrożnie przy wieszaniu!

Pamiętajmy, że jeżeli decydujemy się wybrać szklane bombki na choinkę musimy być bardzo ostrożny. Takie bombki są wytrzymałe, pięknie się prezentują, ale też chwila nieuwagi może spowodować ich rozbicie. Dlatego też najlepiej, gdy będziemy nadzorowali ubieranie choinki przez malucha. Dzięki temu nie dojdzie do żadnej stłuczki. Można będzie cieszyć się z tego, że nic złego przy ubieraniu choinki się nie stało. Zostanie ona ubrana w piękne czerwone bombki choinkowe i nie tylko. W końcu, dzieci mają dużą fantazję w dobieraniu kolorowych bombek na choinkę. Na pewno więc wybiorą takie bombki, które sprawią, że drzewko bożonarodzeniowe będzie się mieniło różnymi kolorami tęczy.

 szklana bombka