Wczytuję dane...

Tajemniczy urok prześwitujących bombek

Niezwykłym trendem, na jaki można zdecydować się wybierając dekoracje na choinkę jest wybranie prześwitujących bombek. Prezentują się one w niezwykle oryginalny sposób ze względu na swoją transparentność i przepuszczanie światła. Sprawią, że drzewko bożonarodzeniowe będzie przyciągało uwagę każdej osoby, która wejdzie do pomieszczenia, w którym ono się znajduje.

Modeli bombek, różnych wzorów i kolorów, a także ich kształtów jest bardzo dużo. W zasadzie szklane bombki na choinkę spotykamy na każdym kroku. Wyjątkowymi egzemplarzami są te, które posiadają prześwity. Bombki takie wykonuje się pomijając jeden z etapów produkcji, jakim jest srebrzenie, czyli powlekanie ozdób od wewnątrz azotanem srebra. Bombki ze srebrem w środku są nieprześwitujące, te bez srebra – przepuszczają światło. Takie modele zazwyczaj prezentują się w bardzo oryginalny sposób. Dzięki temu z prawdziwą przyjemnością można je zawiesić na choince. Są to rozwiązania idealne dla osób, które chcą w swoim domu posiadać niebanalne i nieoczywiste bombki.

Bez żadnych zdobień

Można znaleźć bombki choinkowe bańki, których jedynym atutem jest ich przezroczystość. Mogą być wykonane z czystego szkła, lub szkła zabarwionego na powierzchni lakierem. Powieszone w pobliżu lampek choinkowych wyglądają magicznie, bo przepuszczają kolorowe światło. Mogą być też na przykład pokryte białym lakierem  - wyglądają wtedy jak bombki z mlecznego szkła. Same w sobie są na tyle dekoracyjne, że w zasadzie nie ma potrzeby, aby w jakikolwiek dodatkowy sposób je przyozdabiać. Można ubrać choinkę w całości na biało, bo mleczne szkło pozwala na stworzenie takiej właśnie kolorystyki.

Wersja ze zdobieniami

Można również kupić bombki dekorowane, które posiadają przezroczyste tło. Zazwyczaj jedynie na pewnej części takiej bombki znajdują się zdobienia wykonane z różnych materiałów. Dekoracje mogą zostać wykonane z brokatu, cekinów, srebrnych i złotych elementów. Na pewno takie bombki będą dzięki temu prezentowały się w bardzo oryginalny sposób. Można będzie z ich pomocą stworzyć „bogate” drzewko, które na pewno świetnie wkomponuje się w każdą przestrzeń.

Można cieszyć się z tego, że również pozłacane bombki na choinkę mogą zostać uatrakcyjnione jeszcze przez takie prześwity. Nic więcej nie będzie nam potrzeba, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju drzewko bożonarodzeniowe. Warto na takie właśnie rozwiązania się decydować, które dla każdego będą niezwykle atrakcyjne.

Częstym zabiegiem jest tworzenie bombek z dekoracją tylko na połowie ozdoby. Górną część stanowią zdobienia, a dolną prześwity. Dzięki temu, taka bombka wygląda naprawdę oryginalnie. Nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem takich bombek. Są bardzo często produkowane ze względu na wysoką atrakcyjność.

Na pewno, jeżeli na Waszej choince zawisną zdobione bombki choinkowe z prześwitującymi elementami, będziecie zadowoleni z uzyskanego efektu końcowego. W połączeniu z lampkami choinkowymi, całość zaprezentuje się znakomicie.

szklana bombka