Wczytuję dane...

Bombki nie tylko na choinkę

Tradycja głosi, że bombki powinny wisieć przede wszystkim na choince. Czasy jednak się zmieniają. Coraz częściej bombki wykorzystywane są nie tylko do przyozdabiania drzewek bożonarodzeniowych, ale także do tworzenia innych dekoracji we wnętrzach na świąteczny czas. Sprawdźmy, gdzie jeszcze możemy je wykorzystać.

Bombki są jedną z podstawowych dekoracji świątecznych. Nikt chyba nie wyobraża sobie, aby mogło ich zabraknąć w domu podczas świąt Bożego Narodzenia. Dostępne są w różnych wielkościach, kolorach i kształtach. W związku z tym, każdy może wybrać takie, które najbardziej mu odpowiadają. Ponadto, można wykorzystać je w różnoraki sposób do stworzenia niepowtarzalnych dekoracji w domu, które wprowadzą do niego świąteczny klimat. Wreszcie można będzie poczuć magię tych świąt w domowej przestrzeni.

Bombki zamiast kwiatów

Modnym trendem jest umieszczanie bombek w wazonach. Najlepiej, gdyby wazon był wysoki. Dzięki temu, szklane bombki choinkowe będą się w nim prezentowały bardzo dobrze. Można do takiego wazonu włożyć również elektryczną świecę zasilaną baterią, a dodatkowo na stole będzie się miało oryginalny świecący lampion wraz z bombkami.

 Takie rozwiązanie z powodzeniem może zastąpić drzewko choinkowe, jeżeli nie ma się na nie miejsca w mieszkaniu. Wystarczy tylko wybrać duży wazon, który na przykład ustawi się na podłodze. Można włożyć do niego kolorowe bombki na choinkę o różnych wielkościach i właśnie zastosować w nim elektryczną świecę. Dzięki temu, wedle uznania można będzie „zaświecić wazon”, który stanie się ciekawą alternatywą dla drzewka bożonarodzeniowego. Z pewnością bombki w takiej postaci będą się prezentowały niepowtarzalnie.

Element stroików

Bardzo często, w okresie świąt Bożego Narodzenia bombki choinkowe vintage wykorzystywane są do komponowania stroików. W połączeniu z zielonymi gałązkami, stanowią piękną dekorację na wigilijny stół. Zazwyczaj do takich stroików wybierane są klasyczne bombki na choinkę w małych rozmiarach. Dzięki temu, w takim stroiku zmieści się ich odpowiednio dużo i cały stroik prezentuje się oryginalnie i bogato. Można wykorzystać do jego stworzenia zarówno klasyczne bombki choinkowe, czyli okrągłe, jak i wersje różnych kształtów z różnymi zdobieniami. Wszystko zależy od tego, na jakim stylu nam najbardziej zależy i czy wolimy stroik minimalistyczny, czy bardziej dekoracyjny. Obydwie wersje będą wyglądały znakomicie.

 Można również zdecydować się na bombki, które można zawiesić na specjalnym stojaku. Mogą również stanowić niepowtarzalna dekorację w każdym świątecznym wnętrzu.

Ozdoba na drzwi

Coraz więcej polskich domów decyduje się na zawieszanie okrągłego stroika wykonanego z zielonych gałązek i innych dekoracyjnych elementów na drzwiach. Dzięki temu również zewnętrzna część domu jest przygotowana na przyjście świąt Bożego Narodzenia. Taki stroik pięknie przyozdobią czerwone bombki choinkowe. Zieleń gałązek i czerwień bombek sprawi, że całość będzie się prezentowała znakomicie pod każdym względem. Warto stawiać na takie dekoracje świąteczne bombki, które prezentują się tak atrakcyjnie.

szklana bombka choinkowa