Wczytuję dane...

Jak wykorzystać bombki choinkowe szklane w klimacie ludowym?

Czy wiecie Państwo, że szklane bombki ręcznie robione to jeden z najgorętszych trendów świątecznych?

Moda na tradycję powraca, co można zauważyć, odwiedzając słynne jarmarki świąteczne. Ozdoby nawiązujące do ludowych klimatów robią prawdziwą furorę. Również i w Polsce bombki szklane kojarzące się z wizytą na sielskiej wsi cieszą się wielką popularnością. Dziś chcielibyśmy zachęcić Państwa do wykorzystania tych wyjątkowych ozdób w aranżacji tegorocznej choinki.

Folkowe bombki szklane – moda na tradycję

Ludowe wzory, kwiaty, koronki… to pewne: moda na folk powraca! Jej echa są słyszalne w branży odzieżowej, ale także wnętrzarskiej. Coraz częściej i chętniej chcemy powracać do naszych korzeni, które, bądź co bądź, jak najbardziej zasługują na upamiętnianie.

Jeśli swojskie klimaty są Państwu szczególnie bliskie, mamy bardzo ciekawą propozycję na nadchodzące święta: dekoracje w stylu folk, które przeniosą Państwa do czasów dzieciństwa spędzanego na wsi u ukochanej babci. Nasze bombki ręcznie robione to małe dzieła sztuki, w których przygotowanie wkładamy wiele emocji. Zapewniamy, że dzięki nim przywołacie Państwo najlepsze wspomnienia.

Jak wszystkie niebanalne bombki szklane, ozdoby w stylu folkowym mogą być wykorzystywane na wiele ciekawych sposobów. Dziś, oprócz porad dotyczących dekorowania choinki, chcemy zachęcić Państwa do wykorzystania innych metod ozdabiania domu na święta!

Jak ozdobić choinkę ludowymi bombkami?

Folkowa choinka może być wspaniałą dekoracją pomieszczenia – to pewne, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Mamy dla Państwa kilka wskazówek, dzięki którym jej ozdobienie będzie znacznie prostsze.

  • Dekorowanie choinki polecamy zacząć od lampek i łańcuchów. Założenie ich na samym początku zapobiegnie ich plątaniu się. Jeśli zaś chodzi o design, rekomendujemy modele, po które sięgały nasze babcie. W ExArte znajdą Państwo tradycyjne lampki choinkowe w kształcie strawberry, bardzo popularne już wiele dekad temu.
  • Folkowe bombki bożonarodzeniowe to, rzecz jasna, najważniejszy element choinki. Możecie Państwo dopasować je na dwa sposoby: wybierając kolekcję w jednej kolorystyce lub mieszając różnobarwne bombki. Nasza kolekcja bombek Folk to skarbnica przepięknych szklanych figurek, które zaskakują kształtami i barwami. Z powodzeniem możecie Państwo mieszać te bombki z modelami z kolekcji Klasyka, a także W Czerwieni. Ciekawymi dodatkami okażą się także bombki-jajka inspirowane Faberge.
  • Na każdej tradycyjnej choince musi znaleźć się bogato zdobiony czub. Niegdyś wierzono, że symbolizuje on Gwiazdę Betlejemską. Proponujemy zwieńczenie drzewka klasycznym szpicem w kolorze czerwonym lub zdobionym malowniczym pejzażem.
  • Na choince w stylu ludowym możecie Państwo dodatkowo umieścić dekoracje wykonane własnoręcznie. Papierowe łańcuchy czy suszone owoce to elementy, które wspaniale podkreślą tradycyjny charakter choinki. Szklane bombki możecie Państwo udekorować także całkowicie samodzielnie, korzystając z naszych zestawów kreatywnych. 

 

Jak jeszcze warto używać folkowych ozdób?

Pamiętajcie Państwo, że folkowe dekoracje mogą zdobić nie tylko zieloną choinkę. Fantazyjne szklane figurki doskonale sprawdzą się także na stołach, jako elementy naturalnych stroików lub po prostu zawieszone na specjalnych stojakach, które można umieścić na stole, komodzie czy parapecie. Zachęcamy także do wręczania naszych ludowych bombek szklanych jako drobnych upominków gwiazdkowych. To świetny prezent dla kogoś, kto uwielbia folkowy klimat!

 

  

Zapraszamy do sprawdzenia naszej galerii inspiracji, w której znajdziecie Państwo wiele pomysłów na ciekawe udekorowanie choinki, również z wykorzystaniem naszych ludowych skarbów.