Wczytuję dane...

Ubieramy świąteczne drzewko

Cudowny klimat świąt Bożego Narodzenia i wspólne z rodziną ubieranie choinki dla wielu z nas jest prawdziwie wyczekiwaną chwilą. Zapach świerku czy jodły łączy się z zapachem pieczonych ciast i pierników. Wszędzie panuje wesoły rozgardiasz. Robimy specjalne, wyeksponowane miejsce dla naszego drzewka. Wyjmujemy z pudeł przechowywane bombki, które budzą tak ciepłe uczucia. W końcu  z każdą z nich łączą nas wspomnienia. Potem przychodzi kolej na te najnowsze, jeszcze w sklepowych opakowaniach, które uzupełnią tegoroczne dekoracje. Poza bombkami mamy jeszcze tradycyjne łańcuchy i światełka. Elementem niemal obowiązkowym jest oczywiście czub, nazywany też szpicem, lub gwiazda - na szczyt choinki.

CHOINKOWE BOMBKI – PODSTAWA KAŻDYCH ŚWIĄT

Szklane bombki na choinkę dla większości z nas stanowią absolutną podstawę, jeżeli chodzi o dekorowanie drzewka choinkowego. To właśnie z bombkami na choinkę większość z nas kojarzy czas świąt i rodzinne chwile spędzone właśnie przy takim drzewku. Bombki, choć wykonane z kruchego materiału, potrafią być starannie przechowywane przez lata i służyć wielu pokoleniom. Przypominają nam dzieciństwo lub duże rodzinne spotkania, czy święta w domach dziadków. Osoby z takimi tradycjami nie wyobrażają sobie świątecznej choinki bez takich właśnie ozdób jak bombka.

ŁAŃCUCHY I ŚWIATEŁKA             

Łańcuchy i światełka to dekoracje świąteczne, które dobrze prezentują się właściwie na każdej choince. Lampki w połączeniu z połyskującymi  łańcuchami tworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat świąteczny.  Światełka nadają całemu wnętrzu wspaniały koloryt. Ale odgrywają jeszcze inną, ważną rolę: pięknie w ich blasku prezentują  się zarówno kolorowe bombki choinkowe, jak i bombki przezroczyste. Wszystko lśni i mieni się pięknymi barwami.

ALTERNATYWNE OZDOBY

Oczywiście dekoracje świąteczne bombki to nie jedyne ozdoby naszych drzewek.  Często na choinkach pojawiają się na przykład kokardy lub ozdoby wykonywane własnoręcznie – z papieru czy filcu. Jest też miejsce na dekoracje robione przez dzieci, a także na pierniczki, cukierki czy jabłuszka.

Samo ubieranie choinki w święta w wielu rodzinach jest wydarzeniem niezwykle ważnym, na które zwraca się szczególną uwagę. Znaczną część pracy zwykle wykonują małe dzieci, dla których jest to wielką radością. Wspólne szykowanie i wieszanie ozdób to czas niezwykle magiczny i mile przez większość z nas wspominany.

Rodzinnych Świąt!

bombki choinkowe