Wczytuję dane...

Bombki choinkowe, lampki, łańcuchy: w jakiej kolejności je zakładać?

Zakładanie szklanych bombek na choinkę to czynność, za którą wszyscy przepadamy.

Ten wyjątkowy moment to dobra okazja do spędzenia czasu z najbliższymi i budowania świątecznego klimatu. Wiemy, że i Państwo uwielbiacie dekorować choinki, jednak często borykacie się z dylematem – w jakiej kolejności zakładać poszczególne elementy? Spieszymy z podpowiedzią!

Ubieranie choinki należy do najbardziej lubianych świątecznych zwyczajów. Choć w wielu krajach przychodzi na nie moment dopiero w Wigilię, w Polsce przywykliśmy do tego, że drzewka świąteczne zdobią nasze domu przez cały grudzień. Oznacza to, że już niebawem wielu z Państwa będzie zastanawiać się nad doborem pięknych ozdób choinkowych oraz tym, w jakiej kolejności je zakładać.

Aby ułatwić i uprzyjemnić Państwu zdobienie choinek, przygotowaliśmy prosty instruktaż. Dzięki niemu drzewko na pewno będzie wyglądać zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Jak ubrać choinkę krok po kroku?

W jakiej kolejności zakładać na choinkę? Najpierw sięgnąć po szklane bombki, a może lepiej zacząć od czegoś innego? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

1. Ustawienie drzewka

Przygotowanie choinki należy rozpocząć od obsadzenia drzewka w donicy (jeśli jest żywe), dopasowania go do wysokości pokoju oraz otoczenia. Na tym etapie możecie Państwo przyciąć drzewko, a ucięte gałązki wykorzystać na przykład do stworzenia stroika. Warto upewnić się, ze choinka stoi prosto i stabilnie.

2. Lampki choinkowe

Choć dla niektórych może być to zaskoczeniem, strojenie choinki należy rozpocząć od założenia lampek choinkowych. Powód jest prosty: bywają one najbardziej problematycznym elementem aranżacji, który „lubi” się plątać. Warto więc uporać się z nimi na samym początku. Zakładanie lampek rozpocznijcie Państwo od czubka, równomiernie rozwijając kabel dookoła drzewka, aż ku jego dołowi. Radzimy sprawdzić, czy lampki są równomiernie rozłożone.

           

3. Łańcuch choinkowy

Następnym krokiem jest rozwinięcie na drzewku ozdobnych łańcuchów. Należy założyć je na drzewko przed bombkami, ponieważ w przeciwnym wypadku mogłyby je strącić. Poza tym, mając gotową bazę w postaci drzewka z łańcuchem i lampkami zdecydowanie łatwiej jest dopasować bombki szklane.

4. Bombki bożonarodzeniowe

Pora na najprzyjemniejszy etap ubierania choinki, czyli zakładanie bombek. Tu możecie wykazać się Państwo kreatywnością, dobierając kolory, kształty i wielkości. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które ułatwią stworzenie pięknej aranżacji drzewka z wykorzystaniem szklanych bombek ręcznie robionych.

  • Ubieranie choinki warto zacząć od zakładania największych bombek. Potem można przejść do mniejszych ozdób.
  • Nie polecamy przesycania drzewka bombkami – czasem warto zachować umiar!
  • Pamiętajcie Państwo o pozostawieniu miejsca na szczególnie ważne ozdoby – bombki, które znaczą dla Państwa wiele, powinny zostać zawieszone w honorowym miejscu.

5. Czub choinkowy i pozostałe ozdoby

Na samym końcu przychodzi pora na założenie ozdobnego czuba choinkowego oraz innych ozdób świątecznych, które są ważne w Państwa domu – pierniczków, owoców czy papierowych wycinanek.

Fabryka bombek ExArte: najpiękniejsze dekoracje na choinkę

Ubieranie choinki w zaproponowanej przez nas kolejności oszczędzi Państwu niejednego kłopotu i sprawi, że ten wspaniały zwyczaj przyniesie jeszcze więcej przyjemności. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz galerią inspiracji. To dobry moment, by rozważyć, jak Państwa świąteczne drzewka będą prezentowały się w tegoroczne święta. Nasze bombki szklane ręcznie robione pomogą w budowaniu wspaniałej atmosfery świąt.