Wczytuję dane...

Minimalistyczna dekoracja choinki – jakie bombki szklane wybrać?

Jeśli moda na minimalizm zawitała do Państwa domów, warto rozważyć zakup bombek szklanych, które ozdobią świąteczne drzewko w sposób szykowny i oszczędny.

„Mniej znaczy więcej” – to główna dewiza minimalizmu. My sami jesteśmy wielkimi zwolennikami tego trendu, dlatego dziś chcemy Państwu zaprezentować nasze sposoby na minimalistyczną dekorację choinki. To prostsze niż się wydaje!

Minimalizm: trend w dekoracjach bożonarodzeniowych

Minimalizm to nurt odnoszący się do wielu dziedzin życia – w tym mody oraz urządzania wnętrz. Coraz więcej osób chce, by ich mieszkania były przede wszystkim przestronne, pozbawione zbędnych elementów. Minimalizm to harmonia, spokój i brak chaosu.

Coraz więcej osób decyduje się wcielić w życie minimalistyczne zasady, dekorując dom na święta. To mocna kontra wobec bożonarodzeniowego maksymalizmu, zakładającego wielość ozdób nie tylko na choince, ale i w innych częściach mieszkania.

Chcemy podkreślić, że każde podejście do świąt jest dobre: bez względu na to, czy przepadacie Państwo za mnóstwem kolorowych ozdób, czy może chcecie je ograniczyć. Dziś przedstawimy kilka prostych patentów na ozdoby świąteczne w wersji „light”.

  • Bombek szklanych na choince nie musi, a nawet nie powinno być wiele.
  • Dobierzcie Państwo bombki z jednego zestawu. Mało tego, wszystkie z nich mogą być całkowicie identyczne.
  • Polecamy nie przesadzać z dodatkami takimi, jak oświetlenie czy łańcuchy. W przypadku minimalistycznej choinki to zieleń drzewka powinna odgrywać główną rolę!

Jak udekorować minimalistyczną choinkę?

Przygotowania warto zacząć rzecz jasna od znalezienia odpowiedniego drzewka. Wszystkim naszym czytelnikom zawsze rekomendujemy naturalne choinki, które wyróżniają się przepięknym wyglądem i zapachem. Drzewko wcale nie musi być duże: dopasujcie je Państwo do możliwości aranżacyjnych mieszkania. Nawet malutka choinka, która stanie na komodzie, może stanowić przepiękną świąteczną ozdobę.

Jakie bombki na choinkę, światełka i dodatki wybrać, by udekorować wspaniałą choinkę w duchu minimalizmu? Podpowiadamy!

Bombki

Bombki szklane ręcznie robione nie zawsze muszą być bogato dekorowane, pełne  kamyków i oszałamiające feerią barw. Minimalistyczne drzewko świąteczne można udekorować na przykład kompletem niewielkich, srebrnych lub białych bombek, które świetnie kontrastują z żywą zielenią. Absolutnym hitem są także krystaliczne bombki, które prezentują się bardzo szykownie.

 

 

Jeśli chcecie Państwo, by drzewko było ozdobione prosto, a zarazem zwracało na siebie uwagę, polecamy naszą wyjątkową kolekcję bombek bożonarodzeniowych z różami zaklętymi w szkle. Są delikatne, bardzo stylowe, a jednocześnie niepowtarzalne.

Oświetlenie

Na minimalistycznej choince warto umieścić drobne i delikatne lampki na druciku, które dają bardzo subtelne i rozproszone światło. Polecamy unikać lampek z dużymi żarówkami, które mogą „konkurować” z resztą stylizacji.

 

Dodatkowe ozdoby

Na drzewku może znaleźć się także klasyczny wierzchołek, jak również naturalne leśne dekoracje – szyszki lub żołędzie. Na minimalistycznej choince powinny stanowić one jednak tylko niewielki dodatek.

Modne bombki bożonarodzeniowe: znajdziesz je w ExArte

Jeśli moda na minimalistyczne choinki przemawia do Państwa, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Sporo pomysłów odnajdziecie Państwo także w naszej galerii inspiracji. Z bombkami ręcznie robionymi ExArte dekoracja choinki w każdym stylu nie będzie stanowić żadnego problemu!