Wczytuję dane...

Bombki szklane w dekoracjach stołu – na święta i nie tylko

Czy wiecie Państwo, że szklane bombki choinkowe mogą okazać się znakomitymi ozdobami stołu?

Pięknie ozdobiony stół to najlepsza wizytówka gospodarza – nic więc dziwnego, że przed każdym rodzinnym spotkaniem staramy się zadbać o to, by przebiegło ono w wyjątkowych okolicznościach. Zapraszamy do zapoznania się z poradami, jak wykorzystać piękne bombki choinkowe w ozdabianiu salonu, czy jadalni.

Bombki ręcznie malowane – niebanalne dekoracje stołu

Stół to nie tylko miejsce spożywania posiłków. To także miejsce, przy którym spotykamy się wraz z najbliższymi, celebrując rozmaite ważne chwile. Jesteśmy pewni, że z tą świadomością przykładacie Państwo szczególną uwagę do dekorowania stołu zarówno przed ważnymi świętami, jak i kameralnymi spotkaniami.

Każdy z nas wie, że do ozdobienia stołu można wykorzystać rozmaite stroiki, serwetki, obrusy, czy świeczniki. Jeśli jednak zależy Państwu na niebanalnym efekcie, zalecamy dodatkowy krok: bombki szklane ręcznie robione w roli wspaniałych ozdób stołu.

W trakcie świąt Bożego Narodzenia zadanie to jest banalnie proste: bombki choinkowe wystarczy włączyć w skład dekoracji odświętnego stołu. Podczas świąt wielkanocnych, możecie Państwo wykorzystać naszą specjalną kolekcję, w której znajdują się między innymi barwne bombki-pisanki. Bombki szklane figurki o fantazyjnych kształtach mogą sprawdzić się świetnie podczas dziecięcego przyjęcia urodzinowego, a eleganckie bombki przezroczyste – na romantycznej kolacji.

Jak wykorzystać szklane bombki w dekoracjach DIY?

Bombka szklana wydaje się Państwu ekstrawaganckim sposobem ozdobienia stołu? Postaramy się przekonać Państwa, że szklane dekoracje mogą być nie tylko oryginalnymi, ale i bardzo stylowymi dekoracjami miejsca spożywania wspólnych posiłków.

Bombka ręcznie robiona na stojaku

Najprostszym sposobem na to, by wykorzystać bombki szklane w dekoracji stołu, jest umieszczenie ich na specjalnych stojakach, które znajdziecie Państwo w ofercie ExArte. Tak wyeksponowana bombka pozostanie doskonale widoczna, a stojak zapewni jej pełne bezpieczeństwo. Zdecydujcie Państwo sami, jaki rozmiar oraz kolor stojaka na bombkę sprawdzi się najlepiej.

 

 

Bombki-figurki jako elementy zielonych stroików

Bombki szklane figurki mogą sprawdzić się także w zestawieniu z roślinami czy zielonymi stroikami. To szczególnie udany sposób ozdobienia stołu na Boże Narodzenie, czy też Wielkanoc. Wystarczy, że wybrane bombki o fantazyjnych szklankach umieścicie Państwo w zielonej kompozycji. Warto zadbać o to, by bombki były ustawione stabilnie i nie były narażone na wywracanie.

Bombki ręcznie malowane i świecznik

Ostatnim sposobem dekorowania stołu, który warto wypróbować, jest połączenie bombek z ozdobnym świecznikiem. Piękne, ręcznie malowane figurki wspaniale połyskują w świetle świec, budując nietuzinkowy klimat podczas każdej kolacji. Uwaga – pamiętajcie Państwo, aby nie umieszczać bombek szklanych zbyt blisko ognia, aby uniknąć ich uszkodzenia.

Dekoracja stołu: jakie bombki szklane najlepiej wybrać?

Do rozmaitych stroików na stoły najlepiej wykorzystać bombki figurki – w naszej ofercie znajdziecie Państwo ozdoby w rozmaitych kształtach, które bez problemu dopasujecie do wszelkich okoliczności. W kolekcji ExArte nie brak bombek idealnych do stworzenia wiosennej, letniej, czy bożonarodzeniowej aranżacji stołu. Warto pamiętać, że współczesny wizerunek bombki szklanej jest bardzo bogaty: nie obawiajcie się Państwo stosować szklanych ozdób w innych okolicznościach, niż Boże Narodzenie!