Wczytuję dane...

Szklane bombki – magiczne święta

Magiczny okres Świąt wszystkim nam kojarzy się z czasem spędzonym w gronie rodziny, przy suto zastawionym stole. W takie rodzinne święta nie powinno zabraknąć choinki – to niezmiennie od pokoleń symbol świąt Bożego Narodzenia, bez którego nie wyobrażamy sobie tych radosnych dni.

Świąteczne drzewko możemy ozdobić na rozmaite sposoby, choć nieodłącznym elementem dekoracyjnym są tu kolorowe bombki na choinkę. Takie ozdoby są w naszym kraju modne od wielu lat. W szczególności polskie bombki choinkowe są chętnie wybierane przez polskie rodziny w sklepach – zarówno stacjonarnych, jak internetowych. W ciągu ostatnich lat wiele się zmienia w stylistyce tego magicznego dnia - wiele osób kupuje bombki w jednolitym kolorze lub z jednym dekoracyjnym motywem przewodnim. Pięknie wyglądają drzewka ubrane w czerwone bombki choinkowe lub ozdoby w kolorze srebrnym. To prawdopodobnie najpopularniejsze z kolorów, które dziś wybieramy na nasze choinki. Złote odcienie i kolory również wybieramy chętnie i nie ma się czemu dziwić – kolorowe bombki idealnie pasują do stylistki świątecznej i sprawiają, że atmosfera świąteczna jest naprawdę niepowtarzalna. Również kwestia materiału z jakiego są wykonane takie bombki nie pozostaje dla większości z nas bez znaczenia. Największą wartość mają tradycyjne, szklane bombki choinkowe, choć część rodzin sięga po bombki z tworzyw sztucznych – takie bombki są bardzo często wykonane w Chinach. Klasyczne bombki choinkowe to bombki, które wykonane są z prawdziwego szkła, często bogato zdobionego ciekawymi dodatkami stylistycznymi. To właśnie ten typ bombek zawsze znajdował się na stryszku u naszych babć. Dziś nawiązują do tamtych lat rozmaite aranżacje i kolekcje bombek, takie jak bombki choinkowe vintage i ozdoby retro.

Pomimo, że tradycje świąteczne z biegiem lat ulegają zmianie, wielu z nas z rozrzewnieniem wspomina czasy, kiedy to przynoszono do domu stary kartonik z bombkami, a następnie pieczołowicie wycierano wszystkie ozdoby świąteczne i bombki, by powiesić je na żywej choince. Na szczęście ten powrót do dzieciństwa i tradycji jest dziś nadal możliwy i tegoroczne święta mogą wyglądać identycznie, jak te sprzed lat. To właśnie dzięki szklanym bombkom, wykonywanym tradycyjnymi metodami, również dziś możemy cieszyć się takimi świętami.

szklane bombki choinkowe