Bombki figurki - uwielbiane przez dzieci i dorosłych
Szklane bombki choinkowe ozdabiają nasze świąteczne drzewka już od przeszło stu pięćdziesięciu lat. Początkowo imitowały tradycyjne bożonarodzeniowe ozdoby, takie jak orzechy, rajskie jabłuszka czy cukierki. Ale bardzo prędko bombkowe wzornictwo rozpoczęło własną drogę. Szkło dawało nowe ogromne możliwości tworzenia oryginalnych dekoracji - pięknych kształtów o cieniutkich ściankach i błyszczących powierzchniach.
Bombki choinkowe - kule to chyba najstarszy i najbardziej popularny kształt.
Znane są też i bardzo cenione bombki tzw. kształtki, czyli ozdoby formowane przez dmuchacza bez użycie jakiegokolwiek dodatkowego oprzyrządowania. Są to wszelkiego rodzaje krople, papryki, owale, sople, no i oczywiście choinkowe czuby. Ale nie wszystko można zrobić z tzw. „wolnej ręki”. Reliefowe detale, proste kąty, spłaszczone powierzchnie, ramiona gwiazd – to wszystko wymaga użycia specjalnej formy. Formy dają też możliwość wykonania praktycznie każdego kształtu, jaki nam się zamarzy.
Takie właśnie bombki figurki, inaczej też nazywane po prostu formami, zawojowały choinki na całym świecie. Ukochane przez dzieci, doceniane przez dorosłych, hołubione przez kolekcjonerów. Polskie bombki choinkowe - figurki mają ogromny udział w światowej produkcji takich ozdób, są bardzo znane i cenione.
Jak wyglądają bombki figurki?
Pierwowzorem świątecznych ozdób może być wszystko! Mówimy, że granicą pomysłów na wygląd bombki są dopiero granice wyobraźni. Pytanie brzmi tylko: co tym razem spodoba się klientom, czym można by wzbudzić ich zainteresowanie?
Jak wiadomo, prawdziwa klasyka nie starzeje się nigdy.
To są wszystkie tradycyjne mikołaje, bałwanki, aniołki, owocki, orzechy, gwiazdki, szyszki, grzyby, ptaszki czy ośnieżone chatki. Mogą być w stylu vintage, przypominać dawne stare ozdoby, albo też zaskakiwać nowym, często żartobliwym ujęciem, jak na przykład mikołaj na nartach, w samolocie, na deskorolce, w rakiecie. Zwierzątka – ten temat też nigdy nie traci na popularności: kotki z kłębkami wełny lub schowane w prezentowej skarpecie, pieski w prezentowych pudełkach, misie w czapkach mikołajów, dzikie koty, małpki, ptaki wszystkich gatunków…
A może coś bardziej wymyślnego?
Dla odmiany można skupić się na kulinariach: słodycze, torty, babeczki, choinkowe owoce czy nawet warzywa – to też bardzo częste ozdoby. Albo coś z naszego otoczenia? Mebelki, części garderoby, buciki, kapelusze, torebki , lampy, laptopy, komórki… Innym tematem są rozmaite środki transportu, od rowerków i motorów, poprzez auta, autobusy, pociągi, aż po samoloty i statki kosmiczne. Te ozdoby podobają się nie tylko małym chłopcom! Tak samo jak bombki figurki – zabawki zachwycają nie tylko dzieci. Są to rozmaite laleczki, wózki, koniki na biegunach, kucyki, piłki, karuzele czy postaci z bajki. Wreszcie ozdobami choinkowymi mogą też być formy abstrakcyjne, kształty przypominające elementy architektury, wszelkiego rodzaju bryły geometryczne, lub skomplikowane opływowe kompozycje.
Wniosek jest tylko jeden: inspiracją dla bombki figurki może być tak naprawdę każda rzecz na świecie!