Wczytuję dane...

Bombki szklane na sztucznej czy żywej choince?

Czy bombki szklane będą dobrze wyglądać na sztucznej choince?

A może lepiej zdecydować się na żywą? Ten dylemat dotyczy wielu osób w okresie przedświątecznym. Dziś postanowiliśmy przeanalizować dla Państwa mocne i słabe strony choinek z plastiku oraz naturalnych. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwo dokonanie właściwego wyboru.

Choinka sztuczna – wady i zalety

Sztuczne drzewko choinkowe to wybór bardzo wielu osób, którym zależy na funkcjonalności. Jest wiecznie zielone, może stać w dowolnym miejscu domu – również tuż przy kaloryferze, na pewno nie będzie tracić igiełek. Sztuczna choinka to zakup jednorazowy – odpowiednio przechowywana posłuży Państwu wiele lat. Wystarczy wyjąć ją z piwnicy i już jest gotowa na kolejne święta.

Wiele osób uważa jednak, że sztuczna choinka nie ma tego „czegoś”, co mają naturalne drzewka. Leśny zapach i wygląd, którego nie da się podrobić, rekompensują niedogodności związane z zakupem żywego drzewka. Ponadto nie brakuje osób, które stronią od zakupu sztucznych choinek z przyczyn ekologicznych; są bowiem one wykonane z tworzyw sztucznych. Jednak w obliczu kupna jednego drzewka na wiele lat szkoda dla środowiska nie wydaje się tak znaczna. Kompromisem może okazać się modna w ostatnim czasie choinka sztuczna na naturalnym pniu, który dodaje jej uroku i sprawia, że prezentuje się bardziej naturalnie.

A może jednak żywa?

Zalet żywej, prawdziwej choinki nie musimy nikomu tłumaczyć: jest pachnąca, wygląda fenomenalnie i wcale nie trzeba jej wielu ozdób, aby zrobiła wspaniałe wrażenie.

Oczywiście, drzewko żywe wymaga zdecydowanie większej uwagi – jest wrażliwe na ciepło, dlatego zaleca się przechowywanie go na balkonie aż do samych świąt i ubranie przed Wigilią. W zbyt dużej temperaturze żywa choinka będzie tracić igły. Poza tym, jedno drzewko starczy wyłącznie na jedne święta; za rok konieczne będzie kupno kolejnego.

Niektórzy obawiają się, że zakup żywej choinki jest nie ekologiczny. To nie do końca prawda; jeśli wybierzecie Państwo choinkę ze sprawdzonej plantacji, możecie mieć pewność, że nie jest wynikiem leśnej kradzieży. Szanujące się punkty sprzedaży choinek pozyskują je ze specjalnych plantacji zakładanych po to, by sadzić i przycinać drzewka iglaste. Po kilku latach sadzone są nowe.

 

Bombki szklane ręcznie robione: do jakiej choinki lepiej pasują?

Jak sami Państwo widzicie, zarówno sztuczne, jak i żywe drzewko choinkowe mają swoje wady i zalety. Bez względu na to, na którą opcję się Państwo zdecydujecie, mamy świetne wieści: szklane bombki ręcznie robione wspaniale prezentują się na każdej choince!

Bombki szklane na sztucznej choince bez wątpienia dodadzą jej klasy oraz szyku. Jeśli chcecie Państwo nieco odwrócić uwagę od plastikowych igiełek, piękne ręcznie robione bombki z pewnością okażą się świetnym rozwiązaniem.

Co się tyczy choinki żywej, szklane bombki bożonarodzeniowe podkreślą jej piękno i sprawią, że Państwa salon stanie się prawdziwą świąteczną oazą. Nie musicie Państwo przeładowywać choinki ozdobami – ręcznie malowane bombki zrobią świetny efekt nawet w niewielkiej liczbie. Do tego ozdobny szpic, łańcuch, klimatyczne lampki i gotowe – drzewko może zachwycać domowników i gości przez całe święta.

Udekoruj swoje najpiękniejsze drzewko z ozdobami ExArte

Bez względu na to, jaką choinkę Państwo wybierzecie, nasze szklane dzieła sztuki okażą się wspaniałym uzupełnieniem tej świątecznej aranżacji. Zapraszamy do przejrzenia naszej kolorowej oferty bombek, które tworzymy z duszą i sercem. Ponadto w naszej galerii znajdziecie Państwo sporo pomysłów na udane kompozycje dekoracyjne.